Робота за принципом і розуму, і серця

Як молодята, так і відвідувачі весільних заходів полюбляють церемонію реєстрації шлюбу, яку проводить секретар Кіровської сільської ради Валентина Тригубенко. Гарна вимова, цікавий сценарій, парадний одяг, а головне – увага і приділений час суттєво відрізняються від конвеєрної системи реєстрації шлюбу в тих установах реєстрації актів громадянського стану, де доводилося побувати.

Комунікабельність, вміння вислухати громадян і допомогти їм – запорука успіху роботи Валентини Миколаївни. У робочій господі секретар ділиться думками з приводу своїх функціональних обов’язків.

— Валентино Миколаївно, чи вплинули на Ваші посадові обов’язки останні зміни в законодавстві нашої держави?

— Наразі нічого не змінилося. А ось з 1 січня 2016 року буде спрощено процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування, особливо сільських населених пунктів. Таким чином, секретарі сільських рад повинні пройти курс навчання, який не відомо коли планується. Але ж восени відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування. Посада секретаря, як і голови, є виборною. Тому існує велика вірогідність значної зміни осіб, яким буквально через кілька місяців необхідно буде опановувати не лише відпрацьовані роками знання у цій царині, а й швидко адаптуватися до нових завдань, що виникнуть через зміни в законодавстві про спадщину. Тобто навчання слід проводити вже з новообраними на цю посаду громадянами після виборів. На мою думку, секретарі повинні не обиратися, а призначатися і мати юридичну освіту. Адже обсяг обов’язків потребує правових знань і вмінь.

Назвіть основні напрями роботи секретаря сільської ради.

— Це власне секретарська діяльність: опрацювання різної документації, консультації відвідувачів. Також керівництво відділом державної реєстрації актів цивільного стану. А ще – виконання обов’язків нотаріуса: засвідчення заповіту; засвідчення дублікатів документів, виготовлених сільською радою; засвідчення справжності підписів осіб; засвідчення вірності копій документів. Діяльність секретаря при виконавчому комітеті сільської ради полягає у вирішенні проблематики сільської місцевості з усіх сфер життєдіяльності місцевого населення. Він бере участь у роботі опікунської ради, інспекції у справах неповнолітніх, адміністративної комісії, здійснює виїзди до проблемних сімей, оформляє акти обстеження житлових умов сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Найтяжче, коли на виконкомі порушується питання про позбавлення батьківських прав.

І як у таких випадках приймаються рішення: за принципом розуму чи серця?

— У минулому я вихователь дитсадка з багаторічним досвідом, і якби була впевнена, що дитині в дитбудинку буде краще, то наполягала б на вилученні дітей з проблемних сімей. Але… Наприклад, є родина, в якій батьки молоді, але не працюють, зловживають алкогольними напоями, за дитиною не слідкують. Та є рідний дідусь чи бабуся, які годують, одягають, виховують своє внуча. Ми бачимо, що дитина ходить до дитсадка чи школи доглянутою, тому приймаємо рішення залишити її в цій родині.

— Якби Ви проводили конкурс на посаду секретаря сільської ради, то які б настанови дали недосвідченим особам?

— По-перше, уважно прочитати завдання. Як вчили на уроках з математики: якщо учень скаржився вчителю, що не розв’язується задача, він запитував умову. Якщо спеціаліст знає чітко, що вимагається, тоді обов’язково знайде вірний шлях до потрібного результату. По-друге, кожен в установі повинен бути відповідальним за свою ділянку роботи. Але при нестачі завдань варто допомогти більш навантаженому колезі. Взаємодопомога повинна бути однозначно. По-третє, у роботі з документами не варто ображатися на вказані керівництвом чи колегою недоліки, а тішитися, якщо помилкам вдалося запобігти до виходу документа.

Молоді колеги вважають Валентину Миколаївну старшою наставницею й ідеальним працівником, який ніколи не запізнюється і вміє оперативно виконувати різні завдання. І хоча робота у неї справді нелегка, вона – взірець у колективі місцевої сільської ради.

Ольга Дженжебір, «ТС»

Share Button