«Афганці» урочисто відкрили свій центр

У Борисполі відкрили «Військово-патріотичний центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій і ветеранів військової служби». Відтепер воїни-афганці матимуть окреме приміщення для своєї діяльності за адресою: вул. Головатого, 15

«Нарешті наша Спілка ветеранів Афганістану має місце, де може виконувати свої статутні завдання. Тим більше, що через ситуацію в країні учасникам бойових дій потрібна адаптація. Сто осіб, які брали участь в АТО, приймемо до спілки. Адже наше головне завдання підтримувати побратимів. Сьогодні спілка активно співпрацює з волонтерським рухом та учасниками АТО», – розповів голова Бориспільської міської організації української спілки ветеранів Афганістану Володимир Сукач.

Для воїнів-інтернаціоналістів поява власного центру стала святом. Як наголосив В. Сукач, спілка допомагає бійцям АТО, активно співпрацює з волонтерами Київського військового госпіталю. Одній з них Тетяні Нікачало під час заходу було вручено подяку від Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Бориспільської міської організації воїнів-афганців за активну життєву позицію і громадську мужність, особистий внесок щодо волонтерського руху в Україні та неоціненний вклад у підтримку захисників нашої Батьківщини.

Привітати Спілку ветеранів Афганістану з новосіллям прийшли міський голова Анатолій Федорчук, секретар міської ради Володимир Пилипчук, заступник міського голови Людмила Пасенко, депутат міської ради Анатолій Пасічний та друзі воїнів-інтернаціоналістів. «Сьогодні в Борисполі знакова подія. Вже минуло стільки років після закінчення війни в Афганістані – і це по суті перше приміщення спілки, яке, впевнений, буде наповнене живим спілкуванням, де кожен афганець та учасник бойових дій зможе знайти підтримку. Тому хочу подякувати всім активістам афганської організації за активну роботу», — наголосив А. Федорчук.

Під час відкриття присутнім провели екскурсію центром, згадуючи історичні події тих років та імена героїв. Центр реабілітації та адаптації займає дві кімнати: перша — кімната пам’яті, наповнена інформацією про ту війну, воїнів-інтернаціоналістів, а ще залишили місце для відтворення подій у зоні АТО. Другу облаштовано під офіс.

З 10 лютого «Військово-патріотичний центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій і ветеранів військової служби» вже розпочав свою роботу й тепер кожен  може завітати сюди за порадою чи допомогою. До того ж Спілка ветеранів Афганістану планує проводити уроки мужності у школах та готова до співпраці з іншими громадськими організаціями.

Катерина Савенко, «ТС», фото Віктора Співака

Share Button