Вирівняти тарифи до економічно обґрунтованих

Українські міста обговорили питання енергетичної безпеки на Муніципальному енергетичному форумі

9 лютого у Києві відбулося установче засідання, до участі в якому було запрошено представників органів місцевого самоврядування та центральних органів виконавчої влади, а також народних депутатів, керівників профільних асоціацій, міжнародних організацій та проектів, що впроваджуються у цій сфері.

Учасники форуму напрацювали головні елементи дорожньої карти для стабілізації становища в комунальній теплоенергетиці: яким чином замінити газ іншими видами палива та як саме підвищити енергоефективність опалення соціальних об’єктів і житла. На думку першого заступника голови парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського, насамперед потрібно зосередити увагу на трьох секторах енергоспоживання: населенні, бюджетних установах та підприємствах ЖКГ, де треба терміново вирівняти тарифи до економічно обґрунтованих. Прозвучала думка про негативну роль у формуванні тарифів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Адже міста не можуть підвищувати вартість опалення для громадян, а комісія теж цього не робить. Компенсації різниці в тарифах цьогорічний бюджет не передбачає.

До участі у засіданні було запрошено й Бориспільського міського голову Анатолія Федорчука. Виступаючи на форумі, А. Федорчук повідомив, що кредит на енергозберігаючі заходи вже дозволив місту зекономити 34% електроенергії, але повертати ці гроші через падіння курсу гривні дуже важко.

Підсумовуючи дискусію, виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик пообіцяв, що АМУ узагальнить і систематизує висловлені пропозиції для створення дорожньої карти лобіювання інтересів всіх зацікавлених сторін.

 

А ТИМ ЧАСОМ…

«Бориспільтепломережі» заборонили витрачати кошти на енергозбереження

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відмовила КПТМ «Бориспільтепломережа» у затвердженні інвестиційного плану. Таким чином, підприємство не зможе витрачати кошти на заміну котлів, що працюють на альтернативному паливі.

М. Корнійчук повідомив, що цього тижня виконавчий комітет мав погодити інвестиційний план «Бориспільтепломережі», проте цей документ не погодила Національна комісія.

«Нам пояснили, що не маємо права використовувати кошти інвестиційної складової тарифу для встановлення котлів на альтернативному паливі», — наголосив перший заступник міського голови. Він пояснив, що у тарифі на тепло, який, до речі, встановлює саме Національна комісія, закладається інвестиційна складова, за рахунок якої підприємство може розвиватися та впроваджувати нові технології.

Водночас М. Корнійчук запевнив, що не залишать так це питання: «Володимир Палінка (директор КПТМ «Бориспільтепломережа» – ред.) звернеться до Національної комісії за роз’ясненнями. Хіба краще у даному випадку спалювати дорогий газ?»

 

Share Button