Украерорух у консорціумі з надання централізованого сервісу  для країн Євроконтролю залучений до управління проектом у площині менеджменту повітряного простору

У разі перемоги в тендері на надання централізованого сервісу для країн Євроконтролю щодо гнучкого використання повітряного простору Украерорух у складі консорціуму братиме участь в управлінні проектом з точки зору менеджменту повітряного простору. Такої домовленості  досягнуто 15 січня 2015 року у Варшаві (Польща) на зустрічі керівників підприємств – членів майбутнього консорціуму, що претендує на право надавати централізований сервіс для близько 150 користувачів.

До складу консорціуму, як відомо, ввійдуть провідний виробник аеронавігаційного обладнання компанія «Indra» (Іспанія) та провайдери аеронавігаційного обслуговування України, Польщі й Литви.

Централізований сервіс CS4 – це «Послуга з надання підтримки щодо гнучкого використання повітряного простору (AFUAS)». Сервіс дозволить максимально ефективно використовувати потенціал європейського повітряного простору для всіх його користувачів, цивільних і військових, а також сприятиме зниженню інфраструктурних витрат. Це підвищить безпеку й ефективність польотів у європейському небі. CS4 – один із дев’яти найбільш пріоритетних централізованих сервісів, запланованих Євроконтролем, і це перший сервіс, за яким проводиться тендер.

Домовлено, що в разі створення консорціуму після перемоги нашої команди в тендері  у першій фазі реалізації проекту лідером буде компанія «Indra» як розробник системи. У другій фазі лідером проекту буде польський провайдер PANSA, на об’єктах якого розміститься основна частина обладнання, що забезпечуватиме технічну можливість надання централізованого сервісу. Украерорух братиме активну участь у всіх етапах проекту, а зокрема у створенні програмного забезпечення та в управлінні проектом з точки зору менеджменту повітряного простору. В розробці централізованого сервісу буде враховано український досвід створення й використання автоматизованої системи менеджменту повітряного простору Украероруху, а також досвід використання подібної системи Польщі.

Слід нагадати, що в Україні вже 15 років ефективно діє Об’єднана цивільно-військова система організації повітряного руху (ОЦВС), підрозділи якої входять до складу Украероруху. Це якраз і дозволяє нам втілювати концепцію гнучкого використання повітряного простору протягом багатьох років.

Укладання контракту з переможцем тендеру на надання централізованого сервісу CS4 за планом відбудеться у червні 2015 року, а перша фаза, яка включає розробку системи, триватиме близько 2 років.

Останні кілька тижнів тривають активні консультації фахівців з інформаційних технологій Украероцентру Украероруху з колегами в компанії «Indra», щоб на наступній робочій зустрічі погодити технічні аспекти майбутньої співпраці, зокрема спільну розробку програмного забезпечення створюваної системи.

Фінальна зустріч керівників компаній перед поданням документів на тендер відбудеться в березні 2015 року в Мадриді (Іспанія).

Share Button