Курс долара на міжбанку не опускається

ФІНАНСИ. На відкритті міжбанківського валютного ринку в понеділок, 9 лютого, заявлений курс долара становив 24,8-25,6 гривень.

“Тільки після 10:00 на міжбанку почав формуватися курс валют, який поступово почав зростати. Сталося диво, сьогодні заявлений курс почав відповідати реальному. Добре це чи погано, покаже час. Тепер кількість курсів для відображення ситуації на міжбанку скоротилася. Так, за інформацією учасників торгів, реальний курс понеділка склав 25-26 гривень за долар”, – повідомляє Finance.ua.

Курс євро на відкритті міжбанку встановився на рівні 28,1380-29,0432 гривень, курс російського рубля — 0,3780-0,3906 гривень.

За долар на «чорному ринку» просять від 24 до 30 гривень, цінова «вилка» долара у перекупників становить 5-6 гривень. Введення єдиного курсу валют в Україні поки не вивело з тіні фінансові операції з валютою.

 

А ТИМ ЧАСОМ…

Глава Національного банку України Валерія Гонтарева впевнена, що гривня до долара не перетне позначку 25 гривень. Про це вона заявила на брифінгу 5 лютого, передає інформагентство Укрінформ.

«Долар по 25 гривень, як варіант, ми не розглядаємо і не розраховуємо. Більше того, Міжнародний валютний фонд такий сценарій теж не розглядає і не розраховує», – сказала В. Гонтарева.

Зазначимо, раніше Гонтарева вже говорила, що гривня не опуститься до позначки в 17.  За її словами, Національний банк робить все для того, щоб стабілізувати гривню.

Раніше в НБУ заявили, що оцінюють падіння валового внутрішнього продукту країни в 2014 році в 6,7% і прогнозує його уповільнення в поточному році до 4-5%.

Share Button