Як отримати статус учасника бойових дій

Сьогодні у мобілізованих та їх родин виникає багато питань з приводу офіційного оформлення участі в АТО та отримання грошової допомоги у разі інвалідності чи смерті Героя. Аби допомогти нашим захисникам у цих паперових сутичках і написана ця коротка пам’ятка.

Усі, хто безпосередньо брав участь в АТО та забезпечував її проведення, визнаються учасниками бойових дій, це гарантується постановою Кабінету Міністрів України від 20серпня 2014 року № 413 “Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення”.

А для того, щоб військовий отримав статус учасника бойових дій, командир його підрозділу у місячний строк після того, як він завершив виконувати свої завдання в АТО, подає на розгляд комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій такі документи:

– довідку про безпосередню участь солдата в АТО,

– витяги із наказів по стройовій частині про убуття (прибуття) до військової частини після виконання завдань АТО,

– копії посвідчень про відрядження.

– список військовослужбовців його військової частини.

Документи мають бути подані в паперовому вигляді за адресою: 03168, м. Київ, 168, Повітрофлотський пр-т, 6, Департамент кадрової політики Міністерства оборони України. Також списки військовослужбовців подаються в електронному вигляді Microsoft Excel (версія 97-2003) на автоматизовану систему управління Збройних Сил України “Дніпро”Deg_dkp@dod.ua.

Всі копії документів повинні бути завірені підписом командира військового підрозділу та скріплені гербовою печаткою.

Учасники АТО, звільнені з військової служби, документи подають через комісії обласних військових комісаріатів та міського військового комісаріату міста Києва.

Комісія Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій вивчає документи і направляє їх на розгляд до міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасників бойових дій.

Сама довідка про безпосередню участь військового в АТО виглядає так:

 

ДОВІДКА

про безпосередню участь особи в антитерористичній операції,

забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету

та територіальної цілісності України

Видана ___________________________________________________

військове (спеціальне) звання,

___________________________________________________________

прізвище, ім’я, по батькові

про те, що він (вона) дійсно в період з ___________ по ___________ безпосередньо брав (брала) участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції ___________________________________________________________

Підстава: ____________________________________________________________

Ця довідка є підставою для надання особі статусу учасника бойових дій.

Командир військової частини___________________

Після отримання статусу учасника бойових дій, бійці будуть мати пільги, які передбачені статтею 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

***

І насамкінець про сумний момент, а саме, — як отримати одноразову грошову допомогу військовослужбовцю у разі інвалідності і його родині у разі загибелі захисника Вітчизни.

Виплата цих коштів гарантується Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, статтею 16.

Розмір одноразової грошової допомоги становить:

а) 500 прожиткових мінімумів у разі загибелі вояка (підпункти 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону);

б) 250 прожиткових мінімумів у разі отримання ним інвалідності I групи, 200 прожиткових мінімумів у разі отримання ним інвалідності II групи, 150 прожиткових мінімумів у разі отримання ним інвалідності III групи (підпункт 4 пункту 2 статті 16 цього Закону).

У разі, коли інвалідність настає в інших випадках, зазначених у підпунктах 5-9 пункту 2 статті 16 цього Закону, одноразова грошова допомога призначається і виплачується воякові залежно від встановленої йому інвалідності та ступеня втрати ним працездатності у розмірі, який визначив Кабмін.

Тому, воякові, який отримав інвалідність, чи родині загиблого вояка потрібно якнайшвидше звернутись до Київського обласного військового комісаріату, який знаходиться за адресою м. Київ. вул. Артема, 59, або зателефонувати туди за номером (044) 484-62-59.

Share Button