Мобілізація-2015: повістки отримали 100 тисяч українців

16 тисяч військовослужбовців вже направленіо в навчальні центри. Понад три тисячі осіб записалися добровольцями в ЗСУ.

У рамках чергової хвилі часткової мобілізації в Україні отримали повістки вже понад 100 тисяч осіб, медичне обстеження пройшли понад 58 тисяч. Про це розповів заступник керівника головного департаменту з питань національної безпеки і оборони АП Олексій Покотило.

За його словами, близько 16 тисяч військовослужбовців вже направлено до навчальних центрів і наразі проходять підготовку. Представник Адміністрації Президента також розповів, що у військкомати прийшло понад 3 тисячі військовозобов’язаних добровольців, значна частина яких за станом здоров’я не відповідають необхідним критеріям.

«Як правило, такі добровольці, які не пройдуть медичне обстеження, проходитимуть службу в підрозділах самооборони відповідних областей і районів», — додав Покотило.

Нагадаємо, 14 січня Порошенко підписав указ про четверту хвилю мобілізації, яка проводитиметься в 2015 році в три етапи (протягом 210 діб).

Під мобілізацію в Україні підпадають військовозобов’язані у віці від 25 до 60 років. Призов на строкову службу в Україні здійснюватиметься з 20 років.

Мобілізованих громадян не відразу відправлятимуть в зону АТО — вони пройдуть загальновійськову підготовку (7-10 днів), відновлення бойових навичок (15 днів) та бойове злагодження (15 днів).

Влада неодноразово заявляла, що строковики-новобранці взагалі не будуть направлятися в зону АТО.

Також не будуть мобілізовані громадяни, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти та “заброньовані” підприємствами люди.

Станом на 30 січня повістки в армію отримали 75 тисяч осіб.

Share Button
Tags: