Джон Керрі в Україні

Держсекретар США Джон Керрі прибув до України. Його літак приземлився в аеропорту Бориспіль близько 11:00 5 лютого.

Мета візиту — показати уряду України підтримку США на тлі загострення конфлікту в Донбасі. Американський політик проведе зустрічі з президентом України Петром Порошенком, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним та депутатами Верховної Ради України.

“Візит держсекретаря підкреслить постійну підтримку України та її народу Сполученими Штатами”, – зазначили в посольстві США в Україні.

Зустріч Президента  України Петра Порошенка з держсекретарем США Джоном Керрі почалася о 13:00 в Адміністрації Президента, а о 14:00 Порошенко і Керрі зробили заяву для представників ЗМІ.

Як розповіли в МЗС України, у ході візиту держсекретаря США будуть обговорюватися питання проведення реформ та шляхів деескалації ситуації у східних регіонах. Замість зброї Керрі пообіцяє Україні $16 мільйонів.

Після візиту до Києва Керрі 6-8 лютого відправиться в Мюнхен для участі в 51-й Мюнхенській конференції з безпеки. Раніше з’являлися припущення, що в ході цього турне Джон Керрі заїде до Москви, проте американські офіційні особи заявляють, що ніяких додаткових зупинок маршрут  не передбачає.

Reuters
Share Button