Здоров’ю дітей загрожують… фільтри

Наприкінці січня у ДНЗ «Росинка» було зафіксовано кілька випадків гострої кишкової інфекції. СЕС провела розслідування і з’ясувала,що отруєння спричинила забруднена вода.

Як повідомила головний державний санітарний лікар м. Бориспіль, Бориспільського району, м. Переяслав-Хмельницький та Переяслав-Хмельницького району Тетяна Орабіна, після дослідження проб води, яка пройшла оброблення гейзером, було встановлено, що вона не відповідає жодним нормативам.

«У зв’язку із ситуацією, що склалася, було відібрано проби води у 15 освітніх закладах міста. Як з’ясували спеціалісти СЕС, вода у дев’яти закладах не відповідала нормам за мікробіологічними показниками, а в шести – за хімічними», — наголосила Т. Орабіна.

За її словами, проблеми з якістю води нині мають ЗОШ №№ 1, 3, 4, 6, 7, 8, а також ДНЗ №№ 1, 2, «Веселка», «Сонечко», «Теремок», «Колосочок» та «Берегиня».

Щоб встановити, що ж стало причиною забруднення, спеціалісти СЕС відібрали проби води з водогону.

Як наголосила Т. Орабіна, під час досліджень були зафіксовані незначні відхилення від норми, що свідчить — воду було забруднено під час «очищення» гейзером.

Вона нагадала, що остання гейзерів була здійснена наприкінці 2014 року, а саме 26 грудня.

«Таким чином ми опинились перед проблемою – або ж ще раз замінити фільтри, або відмовитись від їх використання. Адже це бомба уповільненої дії і якщо не вжити заходів, то наслідки будуть дуже серйозні», — повідомила Т. Орабіна.

У свою чергу, начальник управління освіти ы науки Тетяна Чернойван пообіцяла якнайшвидше вирішити цю проблему.

«Ми дякуємо за оперативно проведене дослідження, чекаємо офіційного висновку і будемо звертатись до організації, що встановлювала нам ці гейзери, оскільки саме вони здійснюють їх обслуговування та заміну», — наголосила Т. Чернойван.

Share Button