Боротьба з корупцією на Київщині

29 січня відбувся круглий стіл «STOP корупції в Київській області», який проводився за сприяння Київської обласної державної адміністрації та територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка» на Київщині.

Інтерес фахівців та громадськості до заходу тільки підкреслює суспільну значущість теми, а участь іноземних фахівців дає надію на подальший її розвиток.

Київську обласну державну адміністрацію на заході представляв заступник голови Олег Корбан. Також були присутні глава уряду Автономної Республіки Аджарія з 2004 по 2012 рік Леван Варшаломідзе і майбутній глава Державної реєстраційної служби України Джамбула Ебаноідзе, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією Дмитро Крейнін, директор Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області Олексій Кудрявцев, голова Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області Олексій Пономарчук, перший заступник начальника Головного управління Держземагентства у Київській області Ярослав Корніяченко, народний депутат України від «БПП» Віктор Чумак та голова Київської обласної організації «БПП» Лев Парцхаладзе.

На думку заступника голови Київської ОДА Олега Корбана, головним фактором для перемоги над корупцією в Україні є політична воля, потрібно просто прийняти жорстке рішення по боротьбі із нею і чітко йому слідувати. А от основою для корупції він вважає людський фактор, і впевнений, що чим менша його вага в оформленні документації та прийнятті рішень, тим меншою буде корупція.

«Влада в своїх антикорупційних діях має зосередитись на 3-х фундаментальних цілях: прозорості і звітуванні перед громадою, мотивації спеціалістів для залучення їх до роботи в державних органах та обов’язковому контролі дій влади з боку громадськості.», – зазначив Олег Корбан.

Леван Варшаломідзе вважає корупцію однією з найголовніших проблем в нашій країні і розповів, що Грузія вирішила це питання складним, але ефективним способом: в 2004 році: грузини наважилися на «чистку» держорганів, скоротивши кількість міністерств з 15 до 4, а число департаментів з 12 до 6. При цьому, заробітна плата чиновників збільшилась, а показник ефективності їх роботи став істотно вище.

Лев Парцхаладзе, зі свого боку, назвав корупцію під час війни мародерством, а одним з головних пунктів по боротьбі з корупцією на Київщині, на його думку, має стати скорочення та оновлення апарату чиновників. Крім того він наголосив на необхідності ліквідувати будь-який прояв посередницьких фірм, а також неофіційну тарифікацію за послуги державних служб. За словами Парцхаладзе, сьогодні в Київській області більше 160 тисяч угод при оформленні в Держагентстві лісових ресурсів, Держбудінспекції та Держземагентстві відбуваються за корупційною схемою, тіньовий дохід якої досягає 200 мільйонів гривень щорічно.

Багато обґрунтованих пропозицій звучало також від представників громадських організацій і на завершення круглого столу присутні зійшлися на думці, що ідеальної реформи не існує. Це постійний процес змін системи крок за кроком. При цьому кожен має починати з самого себе, – просто припинити давати хабарі. Сьогодні Україна має унікальний шанс щось змінити на краще, стати дійсно новою країною, але час спливає, діяти потрібно швидко.

А через велику кількість пропозицій та ініціатив з тематики форуму, було прийнято рішення не завершувати круглий стіл, а продовжити секторально збиратися і знаходити вирішення проблем.

Тож будемо сподіватись, що це був не передвиборчий PR, а справжня спроба, як мінімум, знайти причини та коріння корупції, а, як максимум, дійсно щось зробити.

Лариса Устинська

Share Button