РАК — ЦЕ НЕ ВИРОК, ЦЕ ПРОСТО ДІАГНОЗ

Щоб привернути увагу громадськості до глобальних проблем людства, Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями 4 лютого оголошено Всесвітнім днем боротьби проти раку. Реальність свідчить: розмова про рак кидає виклик негативним переконанням, відношенню і поведінці, які заважають людям звертатися до фахівців для раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань.

Згідно з офіційними статистичними даними, смертність від онкозахворювань різко зростає, за кількістю поступаючись лише серцево-судинним захворюванням. За прогнозами ВООЗ, до 2030 року, як не прикро, смертність від онкозахворювань може зрости на 45%, порівняно з сьогоднішніми даними. В Україні щороку реєструють приблизно 170 тисяч нових випадків онкозахворювань, 85 тисяч пацієнтів від них помирають.

Рак може пошкоджувати  будь-який орган, він не обмежується віком (молода це людина чи у віці), не ділить людей на чоловіків та жінок.

У структурі всіх злоякісних новоутворень  рак шийки матки займає 6 місце. Щоденно в Україні від цієї хвороби помирає 7 жінок.

У Бориспільському районі на сьогодні виявлено 52 онковипадки, минулого року таких захворювань було на 9 випадків менше. Хвилює і те, що рак «помолодшав». Для медиків позитивом є те, коли хворобу виявляють на ранніх стадіях, але є інший бік цієї проблеми — багато випадків мають запущену форму. І за кожною статистичною цифрою – людське життя.

Сьогодні хочеться звернути увагу на два основні напрями профілактики виникнення онкопатології:

а) ведення здорового способу життя (відмова від паління , алкоголю, попередження ожиріння, зменшення ваги, дотримання правильного харчування, вживання фруктів, овочів, рослинної  клітковини, фізична активність та культура статевого життя);

б) своєчасне проходження медоглядів, в тому числі щорічний огляд у гінеколога. Це дозволить виявити патологію на ранній стадії, що значно покращить прогноз.

Житейські правила кожного з нас не такі й важкі, але такі ефективні — вони допоможуть залишатися здоровими.

Насамкінець хочеться додати. Китайці починають лікувати хворобу за п’ять років до її появи, а ми – за три дні до смерті. Тож хочеться, щоб кожен з нас запам’ятав: важливо не пропускати момент, з якого ще є шанс змінити все на краще.

Людмила Лузяніна,

завідувачка гінекологічним відділенням ЦРЛ

Share Button