Звіт про роботу спостережної комісії при Бориспільській райдержадміністрації за 2014 рік

Відповідно до Законів України “Про місцеві державні адміністрації” ,  “Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк”, постанови Кабінету Міністрів України 1 квітня 2004 року № 429 “Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради  при спеціальних виховних установах” (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 р. № 1042 “Про внесення змін до Положення про спостережні комісії”), розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 04 грудня 2013 року № 336 “Про внесення змін до розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 09 квітня 2012 року № 336″, листа Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації від 03.02.2014 № 02-37/361 “Про делегування кандидатур до складу спостережних комісій” при Бориспільській райдержадміністрації створена та діє спостережна комісія.

До складу спостережної комісії входять представники громадських організацій, органу виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,  установ і організацій району.

Робота спостережної комісії у 2014 році була спрямована на організацію та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, які умовно-достроково звільнилися  від відбування покарання, надання  їм допомоги у соціальній адаптації, здійснення громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; сприяння БВК № 119 у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання.

Протягом 2014 року спостережною комісією було проведено 30 засідань,   із яких  – 9 на території Бориспільської виправної колонії № 119.

Під час виїзних засідань членами спостережної комісії з метою вивчення умов відбування покарання засудженими проводився огляд  відділення соціально-психологічної служби, приміщення лазні, їдальні,  медично-санітарної частини, приміщення відділення камерного типу, ДІЗО, житлову зону, також відвідували промислову зону, де знайомились з умовами праці засуджених, дотриманням техніки безпеки на виробництві. Із засудженими проводилися бесіди соціально-виховного характеру. Під час виїзний засідань проводився також особистий прийом засуджених та надавалась юридична консультація.

30 червня 2014 року члени спостережної комісії взяли участь у святі останнього дзвоника у БВК № 119 та врученні  12 випускникам  атестатів про повну середню освіту.

23 липня 2014 року члени спостережної комісії взяли участь в урочистому врученні паспортів громадянина України шістьом засудженим, які відбувають покарання у БВК №119.

22 серпня 2014 року з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України заступник голови  спостережної комісії, голова громадської організації ветеранів та пенсіонерів ОВС та інших правоохоронних органів м. Бориспіль та Бориспільського району В.М. Галець, секретар спостережної комісії З.І. Лінкевич взяли участь в урочистих заходах, які відбулися в установі, та  привітали засуджених із великим державним святом.

30 серпня 2014 року члени спостережної комісії взяли участь у Дні відкритих дверей на території БВК № 119, під час якого рідні та близькі засуджених мали змогу відвідати їдальню, пекарню, церкву, клуб, відділення ресоціалізації, медичну частину, кімнати побачень, промислову зону та відділення соціально-психологічної служби, житлові приміщення, а також   отримати відповіді на свої запитання безпосередньо від керівника установи.

Інформацію про проведені заходи  спостережною комісією було оприлюднено на сторінках громадсько-політичної газети Бориспільщини “Трудова слава”.

23 вересні 2014 року членами спостережної комісії було проведено моніторинговий візит на території установи, під час якого було оглянуто приміщення лазні, їдальні, ДІЗО, медичної частини, житлове відділення СПС, промислову зону.

10 грудня 2014 року спостережною комісією Київської облдержадміністрації та членами спостережної комісії Бориспільської райдержадміністрації було здійснено спільний моніторинговий візит до БВК № 119 з метою вивчення матеріально-побутового забезпечення засуджених. Під час візиту було здійснено огляд житлово-побутових приміщень установи та перевірено умови тримання засуджених в колонії. В ході заходу представники спостережних комісій  провели  прийом засуджених з особистих питань.

Під час моніторингового візиту відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 “Про Всеукраїнський тиждень права”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року №815-р “Про затвердження плану заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня права” членами спостережної комісії райдержадміністрації були проведені  бесіди із засудженими з питань реалізації і захисту прав людини “Правова культура і правова освіта громадян”.

Інформацію щодо моніторингового візиту та звіт про роботу спостережної комісії у ІV півріччі 2014 року буде оприлюднено у місцевій газеті “Трудова слава” у січні 2015 року.

На засіданнях спостережної комісії  у 2014 році розглядалися  питання щодо зміни режиму утримання засуджених; стану матеріально-побутового забезпечення засуджених ; стану навчального процесу та роботи ПТУ установи;   виконання  вимог Закону України “Про соціальну адаптацію осіб, які відбували  покарання у виді  обмеження волі  або  позбавлення волі на певний строк”;  про застосування Закону України “Про амністію 2014 року”; здійснення громадського контролю та проведення виховної роботи за особами умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі; стану працевлаштування осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, які перебувають на обліку спостережної комісії; роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо надання послуг особам, звільненим з місць позбавлення волі звільненим; про порушення порядку перебування на обліку РП КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області осіб, які засуджені до покарання  не пов’язаних із позбавленням волі; звернення засудженого щодо зміни режиму утримання.

На підставі інформації  РП КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області, установ виконання покарань спостережна комісія веде облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, які повернулись на проживання у села району, організовує громадський контроль за поведінкою таких осіб та проведення виховних заходів протягом невідбутої частини покарання, підтримує постійний зв’язок з дільничними інспекторами та виконкомами сільських рад. Станом на 01 листопада 2014 року на обліку комісії перебуває 14 осіб даної категорії. З даною категорією громадян   проводились бесіди соціально-виховного, профілактичного характеру з метою недопущення у майбутньому вчинення злочинних дій, надавалась практична допомога у соціальній адаптації .

Спостережна комісія співпрацює з РП КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області, ВЦПД “Громадський захисник”, громадською організацією “Київ – рідний дім”, виконкомами сільських рад та дільничними інспекторами, які беруть безпосередньо участь у засіданнях  спостережної комісії та надають допомогу  у вирішенні питань соціальної адаптації особам, які умовно-достроково звільнилися з місць позбавлення волі, повернулись на проживання у села району і у силу різних обставин потребують матеріальної допомоги,  вирішенні житлових питань та працевлаштування.

Так у вересні 2014 року було проведено два спільних засідання спостережної комісії та РП КВІ УДПіСУ в м.Києві та Київській області, де розглядалися питання порушення порядку перебування на обліку РП КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області двох осіб, які засуджені до покарання  не пов’язаного із позбавленням волі. За сприянням спостережної комісії та РП КВІ УДПтСУ в м.Києві та Київській області одній особі була надана допомога в отриманні паспорта громадянина України та реєстрація за місцем проживання.

Зоя Лінкевич, секретар спостережної комісії

Share Button