Нові депутати, суперечка за гроші на ремонт для молодіжного центру та незвільнення Сергія Лещенка: у Борисполі відбулася чергове сесія

Перерозподіляли бюджет, займалися кадровими питаннями і не тільки – 19 травня у Борисполі відбулася насичена і гаряча сесія міської ради.

Кадровий блок

Найперше у сесійній залі представили нових депутатів від «ЄС» Миколу Кулика та Бориса Шапіро, які посіли місця Дмитра Сулими та Євгенія Боженка. Обранці склали присягу й одразу ж долучилися до роботи.

Також на засіданні змінили склад низки комісій. Сергій Кулик був відкликаний із посади голови транспортної комісії за власним бажанням, але натомість отримав місце у бюджетній. Регламентна комісія поповнилась одразу чотирма депутатами – Андрієм Ганушем, Інною Бондаренко, Романом Зайцем та Іллею Луцівим. Сергій Химач та Микола Кулик увійшли до складу комісії з питань ЖКГ, Вячеслав Деркач та Борис Шапіро – земельної комісії, а Сергій Пашин – освітньої.

Водночас депутати відхилили пропозицію віддати посаду голови бюджетної комісії Миколі Гроні.

Ще одним питанням кадрового блоку стало звільнення заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Сергія Лещенка, яке, врешті, й не відбулося, оскільки не вистачило голосів.

Суперечки через кошти на укриття та три мільйони для молодіжного центру

Чи не найбільше часу приділили питанню внесення змін до бюджету – за кожен підпункт, а їх було понад 70, голосували окремо. У більшості депутати були одностайні, але питання про кошти на ремонти укриттів та молодіжного центру – викликали гарячі суперечки. Та про все за чергою.

Спершу депутати збільшили видатки на зарплати для вчителів на 3,6 млн грн за рахунок зменшення видатків на придбання генераторів на ті ж 3,6 млн грн.

Не оминули увагою медиків. Так, КНП «ББЛІЛ» виділили 1,7 млн грн на капремонт укриття, 250 тис. грн – на придбання тренажерів для реабілітації хворих, 600 тис. грн – на медичні матеріали для ургентних хворих із серцево-судинною патологією і ще 600 тис. грн – для стимулювання працівників до Дня медика.

Направили кошти і на соціальну сферу. Так, пів мільйона з бюджету піде на матеріальну допомогу для ТрО – пів сотні осіб отримають по 10 тис. гривень, 1,5 млн грн – на допомогу малозахищеним громадянам, 134,4 тис. грн – на матеріальну допомога дітям, хворим на цукровий діабет.

Що ж стосується будівництва, то мільйон з бюджету піде на коригування проєктно-кошторисної документації з реконструкції ліцею імені Костянтина Могилка, 974 тис. грн – на реконструкцію Рогозівської медичної амбулаторії, 5,5 млн грн – на благоустрій ділянки для почесних поховань загиблих військових.

«Перепали» кошти і комунальникам. Так, Головне управління ЖКГ отримало 1,3 млн грн на придбання 15 великогабаритних контейнерів, а низка комунальних підприємств – фінансову підтримку: КП «Благоустрій» – 1,115 млн грн, КП «Іванківкомунсервіс» – 266 тис. грн, КП «Любарецьке комунальне господарство» – 434 тис. грн.

Проте кошти не лише виділяли, а й знімали. Серед іншого у цьому переліку опинились пункти про ремонт низки укриттів у школах та розроблення проєктно-кошторисної документації.

«Ми зараз знімаємо гроші з укриттів, які потрібно робити, аби запустити навчання…», – зазначив голова фракції «Слуга народу» Ігор Шалімов.

На що заступниця міського голови Тамара Матяш зауважила, що у більшості питань йдеться про економію та залишки сум.

А от 845 тис. грн, які закладали на проєктно-кошторисну документацію для укриття біля ДЮСШ, вирішили зняти через низку причин.

Як пояснив міський голова Володимир Борисенко, укриття для вихованців спортшколи є, а проєкт бомбосховища на тисячу осіб міська влада реалізувати за власний кошт не зможе. Окрім того, очільник громади сподівається на державну програму.

«… після наради у Київській ОВА було ухвалено рішення, що це питання буде вивчатись, і ми просимо державну програму, яка б цим займалась», – сказав Володимир Борисенко і додав, що в Україні «мало б розпочатися Велике будівництво бомбосховищ».

Окрім того, зняли близько мільйона гривень, які були заплановані для ремонту підвалу та облаштування найпростішого укриття у ДНЗ «Світлячок». Як пояснила керівниця управління освіти і науки Катерина Шабан, облаштувати укриття у підвалі неможливо – необхідно робити окрему фортифікаційну споруду.

Ще одним каменем спотикання стали майже три мільйони гривень на ремонт приміщень Молодіжного центру.

Питання виносили на голосування двічі. Після першого «провалу» голова фракції «Слуга народу» Ігор Шалімов узяв слово і закликав все ж виділити кошти. Він нагадав, що Управління молоді та спорту наразі перебуває у культурно-розважальному комплексі «Бархат», який є приватною власністю. Своєю чергою міський голова зауважив, що питання регламентну комісію не проходило і додав, що є пропозиція повернутися до цього питання у червні.

Варто наголосити, що повторне голосування також було «провалене». 

«Є місяць і він нічого не вирішить… У мене є думка, у червні після перерозподілу взяти весь вал коштів на котловому рахунку і витратити, по-перше, на освіту – на бомбосховища, по-друге – ми не забуваємо про молодь та військових, а по-третє – на депутатські округи», – резюмував міський голова.

МАФи та інвентаризація прибудинкових територій

Розібралися на сесії і з МАФами, а точніше – заборонили їх встановлювати на землях комунальної власності до кінця військового стану.

Окрім того, вирішили й долю кіосків на Київському Шляху, 11 та Білодідівці, 19. Що стосується Київського Шляху – договір на оренду землі розірвано, а стосовно Білодідівки – скасовано дозвіл виконкому на встановлення МАФу.

Ще низка питань стосувалась інвентаризації прибудинкових територій. Так, дозволи на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку отримали: ОСББ «ГОЛОВАТОГО-77А», ОСББ «Київський Шлях, 1Д», житловий кооператив «Політ» та керуюча компанія «Мій дім – Бориспіль».

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button