Свіжа кров МВС. Чому українці масово подалися у міліцію

Початок реформи МВС виглядає багатообіцяюче, від охочих стати міліціонером немає відбою. Заявки на реєстрацію в нову патрульну службу подали вже близько 27 тисяч кандидатів, при цьому набрати потрібно всього 2 тисячі осіб. Конкурс обіцяє бути важким, але вже з’явилася інформація про корупцію навіть при нових іспитах.

 

На одне місце 10-15 осіб

Набір конкурсантів у нову патрульну службу почався з 20 січня. 27 тисяч осіб на сьогодні подали заявки.

Претендентом може стати кожен, кому від 21 до 35 років, без судимостей, з повною середньою або вищою освітою, фізичним і моральним здоров’ям.

Для цього на сайті міністерства потрібно заповнити стандартну анкету: ПІБ, паспортні дані, освіта. До всього потрібно вказати наявність водійських прав і відповісти на запитання: «Працювали ви і ваші близькі родичі в МВС, на якій посаді і чому звільнилися?»

37% кандидатів — жінки. Заступник міністра МВС Ека Згуладзе, яка курирує проведення реформи, зазначила, що серед кандидатів люди з кількома вищими освітами і люди з ідеалами.

За словами міністра МВС Арсена Авакова, конкурс на потрапляння в патрульну службу становитиме 10-15 осіб на місце.

 

Як триває відбір

Тестування кандидатів вже почалося. У прес-службі МВС України зазначили, що тест, який сьогодні складають претенденти, розроблено спеціально для того, щоб оцінити загальні здібності кандидатів.

Згуладзе зазначила, що тест не вимагає ніяких спеціальних знань з правоохоронної тематики, а включає в себе вивчення аналітичних здібностей, логічного мислення і комунікативних навичок.

“Багато кандидатів в патрульні служби міліції зараз перебувають в зоні проведення антитерористичної операції. Коли їм дзвонили і запрошували на тестування, вони просили перенести його, щоб пройти після повернення зі сходу країни”, — зазначила Згуладзе.

За її словами, відбір в нову патрульну службу буде постійним, створюватиметься резерв, тому у всіх охочих буде шанс потрапити на службу.

Заступник міністра повідомила, що всі нинішні співробітники ДАІ України будуть звільнені або переатестовані.

Навчання нових поліцейських почнеться в першому тижні березня 2015 року, а до літа обіцяють вже нову патрульну службу в столиці.

 

Що обіцяють

Навчання відібраних кандидатів передбачає їхню щоденну присутність з 09:00 до 18:00, крім вихідних днів, протягом двох з половиною місяців (орієнтовно березень-травень 2015 року).

Всі етапи відбору і навчання відбуватимуться у Києві. МВС України не бере на себе зобов’язання щодо забезпечення проживання та проїзду для мешканців інших міст та селищ.

Під час навчання майбутні патрульні отримуватимуть стипендію в середньому 2000 гривень на місяць. Зарплата за підсумками навчання становитиме 6-8 тисяч гривень

“Патрульна служба не сидітиме на місці, вона патрулюватиме 24 години. Вона виписуватиме штрафи, але цю технологію ми також будемо міняти. Наша амбіція — подивимося, як скоро це у нас вийде — щоб чеки виписувалися в електронному вигляді. Ми також хочемо запустити відеофіксацію, відеорадари, щоб більшість чеків друкувалися в електронному вигляді без участі патруля”, — заявила Згуладзе.

 

США допоможуть

Інструктори зі США вчитимуть українських інструкторів і претендентів на посади в патрульну службу поліції нової тактики.

Згуладзе зазначила, що зараз програма навчання працівників внутрішніх справ «шкільна» — а професіоналів потрібно вчити по-іншому.

“Їх треба вчити рольовим іграм, ситуаційним іграм, щоб швидко могли адаптуватися до ситуації, дати можливість практики якомога більше…  Ми також будемо міняти тактичну підготовку. І я дуже вдячна нашим партнерам, які нададуть нам інструкторів. Перші інструктори із США вчитимуть наших тактиці: як затримувати, як зупиняти машину, як використовувати інтонацію голосу, щоб домогтися деескалації ситуації і т. д.”, — повідомила заступник міністра.

За її словами, США виступили головним донором реформи української державної автоінспекції в патрульну поліцію.

“Крім зарплат і базових витрат, бюджет не буде брати на себе витрати на проведення реформи. У нас є друзі, головним донором реформи є США. Загальна вартість проекту поки невідома”, — заявила Згуладзе.

 

Свої тренери теж потрібні

Міністерство внутрішніх справ уже оголосило набір тренерів в нову патрульну службу (об’єднані дорожньо-патрульна і патрульно-постова служби).

Запрошуються досвідчені тренери та викладачі для розроблення програм та навчальних матеріалів, а також викладання за такими темами і напрямами: адміністративні правопорушення, кримінальні злочини і кримінальний кодекс в роботі поліції; робота поліції з суспільством; права людини; кодекс честі та професійна етика; торгівля людьми; толерантність; насильство в сім’ї; ефективна комунікація.

Навчання проводитиметься з використанням інтерактивних методів на умовах часткової зайнятості.

Необхідні особисті якості для претендентів: хороші навички комунікації, вміння аргументувати свою позицію, вміння працювати з великим обсягом інформації, стресовитривалість, організаторські здібності, вміння працювати в команді, відповідальність.

Відбір триватиме у два етапи.

 

А ТИМ ЧАСОМ…

Корупцію не перемогти?

У гучному відеоролику колишній співробітник ДАІ в Житомирській області заявляє, що для нинішніх працівників автоінспекції, щоб зберегти свої місця після реформи, потрібно дати хабар у розмірі 2 тисяч доларів.

За мотивами одкровень ДАЇшника про корупційні схеми від виконання службових обов’язків усунені керівники ДАІ Житомирської області.

Міністр МВС А.Аваков каже, що звільнив з ДАІ 102 інспекторів, які перешкоджали пересуванню учасників Автомайдану з листопада 2013 по лютий 2014 року.

На хабарі недавно спіймали і начальника управління Державної автомобільної інспекції в Полтавській області Петра Блажівського.

Під час затримання в його портфелі було вилучено готівкою 18 тис. доларів, а під час обшуку в квартирі — понад 900 тис. гривень, 20 тис. доларів і 6 тис. євро.

Питання про те, чи допоможе збільшення зарплати співробітників і зміна функцій викорінити корупцію в міліції, залишається відкритим.

За матеріалами Інтернетвидань

Share Button