Держземагентство України переймає досвід Нідерландів

Делегація Державного агентства земельних ресурсів України здійснила першу навчальну поїздку до Королівства Нідерландів у рамках проекту Твіннінг «Сприяння розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні». Українським фахівцям є цікавим досвід Нідерландів, оскільки ця держава, незважаючи на невелику територію, що становить 42,5 тис. кв. км, є одним з основних експортерів агропромислової продукції в Європі.

У ході першого навчального візиту українські фахівці ознайомилися із здобутками голландських колег щодо розвитку системи кадастру та ринку земель.

Також українські фахівці відзначили ефективний досвід Нідерландів у проведенні консолідації земель. З цих питань Нідерланди є лідером у Європейському Союзі, а тому напрацювання голландців у даній сфері планується у подальшому застосовувати в Україні.

Так, за останні 80 років державні органи Нідерландів, що відповідають за управління земельними ресурсами, впорядкували близько 1,7 млн га земель. Основними мотивами для проведення консолідації були: збільшення ефективності функціонування дрібних фермерських господарств, недопущення продовольчого дефіциту та запобігання негативним наслідкам природних катаклізмів.

Під час навчального візиту представники служби з управління земельними і водними ресурсами Королівства Нідерландів (DLG) поділилися також досвідом щодо ролі та функцій DLG у проведенні децентралізації. Так, у 2007 році до 12 провінцій Королівства Нідерландів було передано повноваження виконання функцій будівництва та управління розвитком сільської місцевості. У результаті децентралізації суттєво зменшилося адміністративне навантаження на органи влади на загальнодержавному рівні та скоротилися бюджетні видатки на 600 млн євро.

Загалом, як відзначили українські та голландські учасники проекту Твіннінг, такий обмін досвідом має сприяти грамотній організації та розвитку ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Держземагентство

Share Button