ЄС збільшує допомогу Україні й розгляне суворіші санкції проти Росії

САНКЦІЇ ПОСИЛЯТЬСЯ. Україна отримає 1 мільярд 800 мільйонів євро макрофінансової допомоги. Таке рішення ухвалили міністри фінансів країн ЄС. Дипломатичні джерела кажуть, що Британія та ще кілька членів Євросоюзу пропонували виділити кредитів на суму 2 мільярди 600 мільйонів євро. Водночас у Євросоюзі не виключають збільшення допомоги в майбутньому. Натомість у Брюсселі очікують українських реформ.

Ситуація в Україні залишається в центрі уваги Євросоюзу. У понеділок керівники держав і урядів ЄС ухвалили заяву, де висловлюють стурбованість погіршенням безпеки й гуманітарної ситуації на сході України. Вони засудили вбивство цивільних людей під час безладного обстрілу в Маріуполі в суботу й вказали на зростання підтримки сепаратистів з боку Росії. У четвер міністри закордонних справ ЄС на надзвичайному засіданні розглянуть посилення санкцій проти Кремля.

Джерело: Copyright © 2015 euronews

 

 

ТОЧКА ЗОРУ МІЛЬЯРДЕРА

Джордж Сорос: «Україна буде захищати себе у військовому відношенні, але терміново потребує фінансової допомоги»

Україні терміново необхідна фінансова підтримка в 15 мільярдів доларів. Про це йдеться в публікації американського мільярдера, засновника фонду «Відродження» Джорджа Сороса в TheNewYorkTimes.

«Україна буде захищати себе у військовому відношенні, але терміново потребує фінансової допомоги. Укпаїні потрібно 15 мільярдів доларів. Але, щоб переконатися у виживанні України і стимулювати приватні інвестиції, західні країни повинні взяти на себе політичне зобов’язання надати додаткові суми, в залежності від ступеня російської агресії та успіху українських реформ», — йдеться у статті, написаній у співавторстві з філософом Бернаром-Анрі Леві.

На думку Сороса і Леві, на карту поставлено не тільки майбутнє України, але і самого Європейського Союзу. Втрата України, вважають вони, буде тяжким ударом. «Це сприятиме підвищенню ролі російської альтернативи Європейському Союзу на основі права сили, а не верховенство закону», – йдеться у публікації.

Але якщо Європа надасть фінансову допомогу, необхідну Україну, Путін в кінцевому підсумку буде змушений відмовитися від його агресії. Зараз же Путін може стверджувати, що російські економічні проблеми викликані ворожістю Заходу, і російська громадськість йому вірить.

«Якщо Європа буде щедрою у своїй фінансовій допомозі, стабільна і процвітаюча Україна буде прикладом, який ясно дає зрозуміти, що вина у фінансових проблемах Росії лежить на Путіні. Російська громадськість може змусити його змагатися з новою Україною», – пишуть автори.

Нагородою для Європи в такому випадку буде «нова Росія», яка перетвориться з потужної стратегічної загрози у потенційного стратегічного партнера.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна отримає третій пакет макрофінансової допомоги ЄС у першому півріччі 2015 року.

Глава МВФ Крістін Лагард також обіцяла, що МВФ розгляне збільшення фінансової підтримки Україні.

При цьому міністр економіки України Айварас Абромавічус вважає, що країні крім програми МВФ необхідна сума в розмірі 15 мільярдів доларів.

Джерело: РБК-Україна

Share Button