Українську волонтерку й парамедика Тайру нагородили престижною премією IWOC

Державний департамент Сполучених Штатів вшанував українську волонтерку й парамедика Юлію «Тайру» Паєвську щорічною міжнародною премією Держсекретаря США для жінок International Women of Courage (IWOC).

Церемонія нагородження 11 жінок з усього світу відбулася в середу в Білому домі за участі держсекретаря США Ентоні Блінкена і першої леді Джилл Байден.

Премії IWOC з відзнаками «Відважні жінки» цього року, окрім українки Юлії Паєвської, вручили також представницям Туреччини, Аргентини, ЦАР, Коста-Рики, Ефіопії, Йорданії, Казахстану, Малайзії, Монголії, Польщі. Крім того, жінкам та дівчатам-протестувальницям з Ірану вручена почесна групова нагорода Мадлен Олбрайт.

Привітавши Юлію «Тайру» Паєвську з нагородою, в Держдепартаменті США відзначили її надзвичайну моральну та фізичну мужність у захисті України від нещадної російської агресії. Юлія надавала медичну допомогу учасникам Революції гідності в Україні у 2013 році, а як керівник волонтерського загону парамедиків «Ангели Тайри» проводила тактичну медичну підготовку на передовій Донбасу з 2014 по 2018 рік. Окрім того, в Вашингтоні відзначили зусилля Тайри щодо збору відео- та фотодокументальних фактів про звірства, скоєні російськими військами в Маріуполі.

Це вже 17-та церемонія нагородження премією IWOC. Вона була ініційована у 2007 році Держсекретарем США Кондолізою Райс. Відтоді Держдеп визнав понад 180 жінок із понад 80 країн. Вперше у своїй історії церемонія пройшла в Білому домі.

Нагадаємо, російські сили захопили Тайру 16 березня, коли вона намагалася евакуювати жінок і дітей з Маріуполя до Запоріжжя. Протягом трьох місяців ув’язнення вона жила в невеличкій камері з 22 іншими жінками, терпіла тортури й побиття. Крім того, кремлівські пропагандисти намагалися поширити на міжнародному рівні брехню про Юлію, назвавши її «фашисткою» та «воєнним злочинцем». Проте вона відмовилася мовчати, і після свого звільнення переконливо виступає за українську демократію та незалежність.

Share Button