ГРІЄМОСЯ БЕЗ ГАЗУ

Завдяки біопаливу споживання газу в Україні зменшено майже на 20%

Україна робить чималі успіхи на шляху до газової незалежності. За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, споживання газу було зменшено майже на 20% за минулий рік, в першу чергу, в бюджетній галузі, повідомляє «Телеканал новин 24».

Аеропорт «Київ» замість дорогого російського газу зараз використовує дешеве українське біопаливо. Тепло та гарячу воду летовище має зі звичайного соняшникового лушпиння. З нього виготовляють палети, якими палять у двох нових мегаватних котельнях.

За попередніми розрахунками, альтернативне паливо заощаджує аеропорту 30% коштів, порівняно з газом. Експерти кажуть, що заміщати природний газ біопаливом майже вдвічі дешевше.

Розвиток внутрішнього ринку біопалив має великі перспективи, тому що Україна — аграрна країна. Наприклад, абсолютно повністю власними ресурсами опалюється Бориспільський район на Київщині. Частково відмовився від газу і Кам’янець-Подільський.

Котельні на біопаливі, які забезпечують населення, будуть окуповуватись приблизно 10 років. Наразі в державному бюджеті на 2015 рік передбачено 500 мільйонів гривень на компенсацію різниці у тарифах на виробництво теплової енергії для населення з використанням альтернативного палива.

Share Button