Зеленський запровадив санкції проти семи діячів УПЦ МП

Серед обмежень, що накладаються на всіх цих осіб строком на 5 років, блокування активів, повне припинення торгових операцій, обмеження транзиту ресурсів та польотів територією України.

Президент України Володимир Зеленський видав указ щодо санкцій проти діячів УПЦ МП. До списку потрапили семеро людей. Про це у неділю, 11 грудня, повідомляється на сайті президента.

Таким чином, Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 11 грудня «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Нові санкції застосовані до таких осіб:

митрополит Запорізький та Мелітопольський УПЦ МП Андрій Коваленко;

митрополит Луганський та Алчевський УПЦ МП Василь Поворознюк;

настоятель Мелітопольського Свято-Савінського чоловічого монастиря УПЦ МП Олександр Прокопенко;

настоятель Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП у Херсоні Олександр Федоров;

митрополит Бориспільський та Броварський Антоній УПЦ МП, керуючий справами УПЦ МП, член Міжсоборної присутності Російської православної церкви Іван Паканич (від УП: митрополита Антонія вважають неформальним лідером проросійського крила УПЦ МП);

митрополит Чернівецький та Буковинський Мелетій УПЦ МП, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП Валентин Єгоренко;

архієпископ Костянтинівський Паїсій, вікарій Горлівської єпархії УПЦ МП Віктор Шинкарьов.

Санкції передбачають обмеження на економічну діяльність в Україні: блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, анулювання ліцензій, заборону приватизації, оренду державного майна, позбавлення всіх державних нагород, заборону придбання у власність земельних ділянок та інші.

«Робимо все для того, щоб у держави-агресора не було жодної ниточки, за яку могло б смикати українське суспільство», – пояснив президент у своєму відеозверненні.

Як повідомлялося, СБУ проводила обшуки в єпархіях УПЦ (МП) в різних регіонах України. У багатьох виявлені особи з громадянством рф, проросійська література та мільйони готівкою. Зокрема, минулого тижня Служба безпеки України здійснила контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Покровського кафедрального собору в місті Борисполі.

Share Button