Запаслися свічками та павербанками: бориспільці під час відключень світла читають книжки і ходять на прогулянки

Бориспільці переважно з розумінням ставляться до відключень світла: «якщо треба, то треба». При цьому намагаються ще й економити електроенергію і не вмикати зайвого.

Журналісти «ТС» запитали у жителів міста, як вони дають собі раду під час відключень і як проводять час у темряві?

Надія, пенсіонерка, 65 років:

– Вимикають щодня, буває, навіть більше восьми годин. Ну що зробиш? Хоч у мене холодильник старий, напевно, гухне взагалі, але якщо треба вимикати – то треба.

Якщо увечері немає світла – включаю прийомник, у мене є на батареєчках, слухаю його, а вдень читаю літературу історичну та цікаву книжку про Ісуса Христа.

Василь Іванович, 75 років:

– У нас відключення точно за графіком – чотири на чотири. Якщо немає світла, дрімаю, лампочка є на батарейках, працює від акумулятора. А так – економимо і все вимикаємо. Генератора купити не можу, хоча й пенсія нормальна, але дорогувато, тож свічками користуємося.

Андрій, 53 роки, та Людмила, 55 років:

– До відключень ставимося з розумінням, це воєнний час. Світло вимикають за нормою, по графіку, як і треба. Якщо світла немає – йдемо на вулицю, з собакою гуляємо, дихаємо свіжим повітрям. Читаємо, якщо є можливість, і присвічуємо ліхтариком.

Віра Миколаївна, 71 рік:

– Світло часто вимикають, але ж це так треба. Я як щира українка, як патріотка, вважаю, що це нормально. Відключення були за графіком, зараз бувають і екстрені, але, вважаю, ми готові до цього. Запалюємо свічки, лампи, які заряджаються.

Взагалі я займаюсь волонтерством і зараз іду хлопчикам шити рукавиці, шапки, термобілизну. Відключення трохи заважає працювати, але впораємося.

Василь Іванович, 73 роки:

– Мене, наприклад, влаштовує. Я встигаю зарядитись, підзарядитись, поголитись. Треба відключати – значить треба. Навряд чи відключають за графіком, бо то зранку немає, то ввечері, по-всякому. І вдома в селі відключають, і на роботі, тут, у Борисполі, поки терпимо. Справляємося, якщо повечеряти треба – свічку засвітив або ліхтариком бабі посвітив, щоб козу видоїла. Зайвого світла не вмикаємо, якщо раніше у кухні засвітив та й пішов собі у кімнату, то зараз так не робимо.

Максим, 29 років:

– Дуже часто вимикають, буває за графіком, буває – ні. Проте ми все одно намагаємось економити світло – свічки запалюємо, павербанки купили, вимикаємо все зайве: бойлер, опалення іноді. Без світла, щоправда, важкувато, в карти граємо з дітьми, в «UNO». У дітей онлайн навчання, теж підлаштовують час під світло, коли світло є – навчаються, от зараз ніби сидять за комп’ютером.

Запитував Віталій КРУПЕНЯ,«ТС»

А ТИМ ЧАСОМ…

Забуваємо про електрочайники: бориспільців закликали зменшити навантаження на мережі

Бориспільців закликають зменшити навантаження на мережі, а коли з’являється світло, не вмикати всі прилади одразу.

«У разі відключення вимикаємо бойлери, електроплити, холодильники та морозильні камери і вмикаємо почергово і найнеобхідніше», – наголосив заступник міського голови Віталій Горкун.

Він також порадив згадати, як гріли воду газовими плитами.

«У кого є газові плити – гріємо чайники тільки на газу, а про електрочайники забуваємо», – наголосив Горкун.

У разі перенавантаження мереж Бориспіль ризикує залишитись без трансформаторів.

«…Поки ППО і ЗСУ рятують наші електромережі – ми самі їх знищуємо», – резюмував заступник міського голови.

Інф. «ТС»

Share Button