Приходять зігрітися, «підзарядитися» і навчатися: як працюють «Пункти незламності» у Борисполі

«Пункти незламності» в Борисполі розпочали свою роботу ще наприкінці минулого тижня. Журналіст «ТС» відвідав деякі з них та поспілкувався з відвідувачами. «Пункт незламності» – це місце, де люди зможуть підзарядити гаджети та погрітися в разі довготривалих відключень електроенергії. Вони працюють цілодобово та завжди чекають на містян.

Голова пункту обігріву на базі кінотеатру «Європа» Ольга Борисенко говорить: «З кожним днем людей приходить дедалі більше й більше».

Окрім зарядки гаджетів, у пункті є кімната «Матері й дитини» для малечі, на варті правопорядку – працівники патрульної поліції.

Ще один «Пункт незламності» знаходиться на тенісному корті, поблизу дитячо-юнацької спортивної школи. За статистикою працівників ДСНС, найбільше людей відвідали саме його. 

Постовий «Пункту незламності» Євген наголошує, що такий ажіотаж можливий через те, що вони найперші відкрилися в Борисполі: «У нас на базі працюють два намети, один – як пункт обігріву, інший – для забезпечення життєдіяльності, там знаходяться дрова, генератор та інше обладнання. Сьогодні зранку 40 осіб уже завітало, вчора 60 було, але з кожним днем людей більшає. Ми просимо своїх відвідувачів брати з собою подовжувачі, так звані «переноски», бо розеток на всіх іноді не вистачає».

Відвідувачка Ірина принесла з собою до пункту багато смачненького для підтримки бойового духу: «У нас у під’їзді, в ліфті, сусіди поставили печиво і термос із гарячою водою, на випадок якщо хтось застрягне. А я подумала, сюди теж щось принесу, можливо, самій доведеться довго сидіти. Зараз відключення дуже часті, тому сюди й прийшла. До ситуації ставлюсь із розумінням, а якщо нервуватиму, ситуацію це не змінить».

Серед відвідувачів пункту й Олена, молода матуся з маленькою дитиною, і 15-річний студент Арсен, який виходить на навчання з пункту обігріву, і працівники підприємств та магазинів, які знаходяться поруч. Люди несуть смаколики, приходять випити чаю, підзарядити гаджет та поспілкуватися. Відвідувачі кажуть, хоч місця і малувато, але в теплій та приємній атмосфері. До відключень світла всі ставляться з розумінням та посмішкою на обличчі, що свідчить про одне: наш народ непереможний.

Всю інформацію про роботу та відкриття нових «Пунктів незламності» можна знайти на сайті nezlamnist.gov.ua

Віталій КРУПЕНЯ, «ТС», фото автора

КОЛИ МАТЕРІАЛ ГОТУВАВСЯ ДО ДРУКУ

Міська влада назвала адреси «Пунктів незламності», що працюють у місті Борисполі:

вулиці Київський Шлях, 71, Першого Травня, 4, Глибоцька, 122, Скіфська, 21, Шевченка, 2-а, Момота, 16-а, Київський Шлях, 108.

Share Button