Застуда, ковід, грип… Як уберегтися: вакцинуватися, за найменших проявів залишатися вдома і йти до лікаря

Початок зими завжди супроводжується застудами, грипом і збільшенням хворих на COVID-19. Тож як уберегтися від сезонних хвороб – «ТС» запитала у завідувачки інфекційного відділення КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олени Сабурової.

«За станом на сьогодні (29 листопада – ред.), зростання кількості хворих на COVID-19 не спостерігається: попередній тиждень хворіло 35 осіб, за останній – 19. Зараз серед ковідних штамів привалює Омікрон, який, порівняно з іншими штамами, менш агресивний і, зазвичай, протікає у легкій формі.

Проте якщо говорити про ковід, гострі респіраторні інфекції та застуду одночасно, то, за статистикою, їх збільшилося. Позаминулий тиждень хворіло 793 особи, а за останній – 903», – повідомила О. Сабурова.

Якщо говорити про застуду, то ця хвороба завжди залежала від умов проживання, загартованості вашого організму, харчування та ритму життя людини. А ось гострими респіраторними хворобами можна заразитися у місцях великого скупчення людей.

«Більша ймовірність захворіти на ці хвороби у тих, хто часто перебуває, наприклад, десь в укриттях. До того ж зараз багато відвідувачів і в пунктах незламності», – наголошує Олена Миколаївна.

Тому щоб уберегтися від грипу та ГРВІ, О. Сабурова радить частіше провітрювати приміщення, менше перебувати у місцях скупчення людей, дотримуватися маскового режиму і не перебувати тривалий час на холоді.

Найкраща профілактика від грипу – це вакцинація, запевняє лікарка.

«Можливо, потрібно було зробити щеплення трохи раніше, але оскільки ймовірна друга хвиля захворюваності припаде на лютий або навіть березень, то вакцинуватися краще зараз. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Окрім того, не варто забувати про повторну вакцинацію від ковіду», – нагадує завідувачка відділення.

А ще після перебування на вулиці обов’язково мийте руки з милом. Постійно користуйтеся серветками, під час кашлю прикривайте рот і не забувайте навчати цьому дітей. І, як зазвичай узимку, вдягайтеся тепліше, більше пийте гарячих чаїв, їжте багато овочів, фруктів, зелені й, за можливості, вживайте вітамінні препарати.

«Потрібно хоча б мінімально загартовувати горло, наприклад, воду пити не лише теплу, а й кімнатної температури, можливо, навіть з холодильника. Проте до цього треба прийти, за один день не загартуєшся», – радить Олена Миколаївна.

За її словами, якщо ви маєте незначні прояви нежиті, можна промивати ніс фізрозчином, «Аквамаріїсом» чи морською сіллю.

Насамкінець Олена Сабурова додала головне: запам’ятайте, захворіли – залишайтесь удома і зверніться до свого сімейного лікаря.

Інф. «ТС»

Share Button