У БОРИСПОЛІ ТРИ ШКОЛИ МОЖУТЬ СТАТИ ДЕВ’ЯТИРІЧКАМИ: КОЛИ Й ЧОМУ?

Школа? Гімназія? Ліцей? – Із розмов й офіційно

У зв’язку із впровадженням освітньої реформи три міські та всі сільські ліцеї Бориспільської громади можуть стати гімназіями, а це означатиме, що діти навчатимуться в них максимум 9 років. Батьки учнів ліцею «Основа» висловили своє обурення одному зі ЗМІ.

«Наш ліцей «Основа» (колишня школа № 8) буде перетворено на гімназію, а далі дітям або в ПТУ, або шукати собі місце серед ліцеїв. При цьому наш навчальний заклад чи не єдиний на весь наш куток», – повідомила мати однієї з учениць. 

«Дітям комфортно в цій школі, батьки задоволені результатами. Чому ми маємо відвідувати школу в іншому районі? Якщо зараз дорога до школи у дитини займає 10 хвилин і не потрібно користуватися транспортом, то після такої «реформи» потрібно буде їздити маршруткою ледь не в інший кінець міста», — наголосив один з батьків.

«Якщо даний факт підтвердиться, – вказується у матеріалі, – то представники батьківського комітету з різних класів повідомили, що звертатимуться до міської влади, аби вирішити це питання».

Так само батьків обурює те, що влада не повідомила, за якими критеріями було ухвалено рішення – які школи залишаться ліцеями, а які стануть гімназіями.

«Кілька шкіл розташовані поруч, і вони всі залишаються ліцеями з повним циклом навчання в 11 чи 12 класів. Директорами там є депутати. Чому міська влада не повідомила, за якими критеріями вони приймали це рішення?» — наголосили в батьківському комітеті.

Тож, як зазначено у матеріалі, за необхідності, батьки звертатимуться до міністра освіти та писатимуть звернення до Кабміну.

Оскільки офіційної інформації про можливість появи у Борисполі дев’ятирічок не було – журналісти «ТС» вирішили звернутися за коментарем до управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

Як повідомила начальниця відділу загальної середньої та дошкільної освіти Валентина Гулая, поява гімназій – перспективний план на майбутнє.

«Планується переформатувати з ліцеїв на гімназії – сільські заклади освіти і плюс гімназіями стануть ліцей імені Головатого, «Альта» й «ОСНОВА». Таку перекваліфікацію планують провести з 2024 року».

Що ж стосується ліцеїв, то, за словами посадовиці, ці заклади мають забезпечити якісне профільне навчання, а це можливо завдяки кадровому потенціалу; вибору популярних профілів навчання; відповідності матеріального-технічного забезпеченням профілям; кількості учнів, які оберуть запропоновані профілі навчання. 

Однією з умов функціонування ліцею, наголосили в управлінні освіти, є відкриття трьох профілів та мінімум по два класи на паралелі. Проте деякі заклади освіти не зможуть набрати таку кількість учнів.

Інф. «ТС»

Share Button