За рік товари з аптечного кошика подорожчали в середньому на 42,5%

ДОСЛІДЖЕННЯ. Середнє подорожчання аптечних препаратів у вересні становило 42,5% порівняно з вереснем 2021 року. Лікарські засоби при цьому зросли в ціні на 30,1%. Про це повідомляє аналітичне видання Аптека.ua.

Згідно із оприлюдненими даними дослідження фармацевтичного ринку, середньозважена вартість однієї упаковки лікарського засобу в вересні 2022 року коштувала на 30,1% дорожче, ніж у вересні 2021 року. Дієтичні добавки за рік подорожчали на 43,7%; косметичні засоби, що продаються в аптечних закладах, – на 38,0%. Найбільше зросли в ціні проти вересня минулого року медичні вироби – на 64,0%.

У середньому по ринку аптечні препарати у вересні 2022 року зросли в ціні на 42,5% проти вересня минулого року.

При цьому фармринок України і в натуральному, і грошовому вимірі продовжує демонструвати зменшення обсягів продажу.

Зокрема, у вересні цього року було продано 97,2 млн упаковок лікарських засобів, що на 36,2% менше, ніж у вересні торік. У грошовому вимірі обсяги продажу скоротилися 9% – з 11,9 млрд грн до 10,9 млрд грн.

Як зазначили аналітики, товари українського походження становлять переважну більшість у структурі продажу в натуральному вимірі, натомість у грошовому – дві третини обсягів продажу припадає на продукцію зарубіжних виробників.

Share Button