Офіційно: наш земляк Руслан Дмитренко став бронзовим призером чемпіонату Європи-2014

Через шість років після чемпіонату Європи-2014 Європейська легка атлетика (ЕА) офіційно оголосила про те, що українець Руслан Дмитренко став бронзовим призером зі спортивної ходьби на 20 км. Це стало можливим після дискваліфікації через порушення антидопінгових правил росіянина Алєксандра Іванова. Про це йдеться у циркулярному листі, який надійшов на адресу ФЛАУ від імені виконавчого директора ЕА Крістіана Мілза, повідомляють на офіційному сайті Федерації легкої атлетики України.

Фініш на чоловічій «двадцятці» у Цюриху швидше нагадував фініш спринтерів, аніж скороходів. Щоб визначити, хто яким був, організаторам довелося звернутися до системи фотофінішу. Атлетів, які посіли місця з першого по четверте, розділили дві секунди. Переможцем тоді став іспанець Мігель Анхель Лопес (1:19.44 год.). На другу сходинку піднявся росіянин Алєксандр Іванов (1:19.45 год.). Ще один представник Росії Денис Стрєлков і українець Руслан Дмитренко показали час 1:19.46 год., проте десяті (!) долі секунди були на боці Стрєлкова. Після дискваліфікації Іванова Дмитренко піднявся на третє місце, а Стрєлков, відповідно, став другим.

Навіть попри те, що звістка про бронзу надійшла до Руслана Дмитренка лише через шість років після чемпіонату Європи, ця медаль має для нього неабияку цінність. Адже в березні 2020-го Руслан потрапив у жахливе ДТП. П’ятка на правій нозі була роздроблена на кілька сегментів, постраждали коліно і великий палець лівої ноги та ліва рука. Після численних операцій Дмитренко вже почав реабілітацію у домашніх умовах.

Нагадаємо, у 2014 році Руслан Дмитренко також став переможцем Кубка світу зі спортивної ходьби, встановив національний рекорд України і був визнаний найкращим скороходом року у світі на дистанції 20 км за підсумками серії IAAF Race Walking Challenge.

Віта ПРАВДЕНКО, «ТС»

Share Button