У Бориспільській громаді зростає кількість хворих на COVID-19: у вересні виявили понад 440 випадків

У Бориспільській міській територіальній громаді захворюваність на COVID-19 у вересні, порівняно з серпнем, зросла майже вдвічі. Про це свідчать дані КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

За вересень 2022 року проведено 914 експрес-тестів на COVID-19, підтверджено захворювання у 447 пацієнтів (48,91%).

Також спостерігалося щотижневе зростання підтверджених випадків коронавірусної інфекції – з 87 хворих за період з 2 по 9 вересня до 114 – за період з 23 по 30 вересня (131%).

З метою попередження захворюваності на COVID-19 продовжується вакцинація населення громади. З початку вакцинації комунальними закладами охорони здоров’я виконано 85706 щеплень, у тому числі 40969 – це перша доза, 39570 – друга доза, 5056 – бустерна (третя) доза, 111 – бустерна (четверта) доза.

Інф. «ТС»

НАГАДАЄМО

Відповідно до оновленої МОЗ схеми вакцинації проти COVID-19, інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

Таким чином:

– Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень від COVID-19 з однієї дози вакцини Janssen або двох доз вакцин (CoronaVac чи Pfizer).

– Через 5 місяців після первинного курсу всім людям від 18 років слід зробити перше бустерне щеплення.

– Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Ці схеми вакцинації є безпечними та захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Share Button