Америка поряд: юні бориспільці повернулися зі США

Нещодавно повернулася група з 18 осіб, які їздили до США за програмою молодіжного обміну YOULEAD.

Серед них було і семеро лідерів учнівського самоврядування з Борисполя, а саме – учні гімназії «Перспектива» Денис Лакизюк, Бориспільського академічного ліцею Олександра Масоха, ліцею «Дизайн-освіта» ім. Павла Чубинського Катерина Музика, ліцею «Патріот» Платон Багрій, гімназії «Перспектива» Марина Вовк, студентка Київського національного університету культури і мистецтв Дар’я Божко та учень гімназії «Міленіум» № 318 (м. Київ – ред.) Олексій Титовець. Супроводжували молодь у поїздці начальниця управління молоді та спорту Вікторія Шевц та фахівець цього управління Ангеліна Макеіч.

По поверненню в Бориспіль юні мандрівники підготували презентацію і розповіли про життя за кордоном, набутий досвід і нові знання, цікаві знайомства і загалом про враження від поїздки до міста-побратима Борисполя Хопкінс, штату Міннесота. На заході були присутні міський голова Володимир Борисенко, його заступник Людмила Бистра, директори освітніх закладів та представники місцевих ЗМІ.

Програма молодіжного обміну YOULEAD була розрахована на п’ять тижнів, кожен з яких мав відповідну тему. Перший тиждень – уряд і державна служба, другий – культура і суспільство, третій – бізнес і підприємництво, четвертий – громада і волонтерство й останній – освіта і навчання.

Проживали учні в прийомних американських сім’ях, ознайомилися з містом Хопкінс, побували на фермі та дводенній екскурсії у школі, дізналися багато нового про бізнес, взяли участь у пресконференції, на якій спілкувалися з психологами про війну тощо. Загалом, за словами лідерів, кожен почерпнув для себе з програми по максимуму і зробив свій висновок. Наприклад, Дар’я наголосила, що головну їх мету виконано – вони налагодили стосунки між Україною та США – «тепер про нас усі знають». І насамкінець поділилася мрією відкрити у Борисполі власну телешколу для дітей. Марина ніколи не пов’язуватиме своє життя з владою, а от Катерині, навпаки, ця сфера до душі.

Інф. «ТС»

Share Button