COVID-19 знову наступає: що треба знати про бустерну дозу вакцини

В Україні зростає захворюваність на COVID-19 і це змусило всіх, хто не зробив бустерне щеплення, замислитись про вакцинацію. У зв’язку з цим виникло чимало запитань: якщо вакцинуватись, то коли і якою вакциною? А якщо перші дві вакцини були Pfizer, а тепер його немає – що робити?

На всі запитання відповів директор КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Євгеній Черенок:

«Зараз дуже багато дзвінків та запитань з приводу вакцинації бустерною дозою «…перші дві вакцини були пфайзер, якою вакциною можна вводити бустер…, а пфайзеру немає, що робити…» і таке ін.

Так ось що нового.

Інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування будь-яких інших вакцин проти COVID-19.

Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу (раніше цей термін становив 6 місяців).

Дозволена вакцинація дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer) – спеціальне дозування у флаконі (очікується). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Усім міцного здоров’я!».

минулого тижня госпіталізували троє хворих

За інформацією Євгенія Черенка, за минулий тиждень у Бориспільській ТГ зареєстровано 122 хворих на COVID-19. Із них 111 хворих – в місті й 11 – у селах Бориспільської громади. Летальних випадків за тиждень немає, проте було три госпіталізації.

Щодо вакцин, наголосив керівник первинки, на сьогодні є CoronaVac, очікують на Pfizer.

МОЗ інформує: наразі в Україні доступно майже 5 млн вакцини CoronaVac, близько 400 тисяч доз вакцини Pfizer та 30 тисяч вакцини Janssen.

ВАЖЛИВО!

Загальнонаціональних локдаунів через ковід впроваджувати не будуть, проте ті чи інші карантинні заходи чи обмеження можуть застосовуватися в окремих областях з огляду на безпекову та епідеміологічну ситуацію.

Share Button