ФЕРМЕРИ КИЇВЩИНИ ВИМАГАЮТЬ РЕФОРМ

АПК. 16 січня в залі засідань Бориспільської районної ради відбулися загальні збори фермерів лівобережної частини Київської області, учасниками яких були голови фермерських господарств Баришівського, Бориспільського, Броварського, Вишгородського, Згурівського, Переяслав-Хмельницького та Яготинського районів.

До слова. Це були перші збори з низки запланованих по всіх областях України, які Асоціація проводить відповідно до рішення XXV з’їзду, що відбувся 23 грудня минулого року.

На думку президента Асоціації Івана Томича та багатьох присутніх в залі, старт є вдалим. Давно вже фермери не чули такої переконливої та практичної пропозиції з реформування діяльності своєї організації.

Фермерам було запропоновано чіткий алгоритм співпраці: що отримує фермер, і що від нього вимагає їх громадська організація. А запропоновано фермерам суттєвий пакет з правової, юридичної, матеріальної, фінансової, навчальної та оздоровчої підтримки. Сказати після цього «А що мені дає Асоціація?» буде вже соромно.

У своїх виступах, при обговоренні пропозицій І. Томича із запровадження фіксованого членства, фермери Київщини підтримали ініціативу Асоціації та запропонували низку своїх доповнень.

Незважаючи на те, що головною метою цього зібрання була тема запровадження фіксованого членства як основи розбудови Асоціації та створення умов для розвитку фермерських господарств в Україні, більшість фермерів наголошували на необхідності запровадження дієвих реформ, які б створили сприятливі умови для ведення фермерського бізнесу. На сьогодні фермери цього, на жаль, не відчувають. Система залишилася та ж сама, що й була за минулої влади. Корупція, фінансові побори, тиск контролюючих та фіскальних органів, наростаючий бандитський рекет.

Та, мабуть, чи не в перше за останні 10 років фермери залишали зібрання з вірою в своє фермерське майбутнє та з квитками фіксованого члена АФЗУ в кишенях!

Наступні зібрання заплановані на Черкащині (5 лютого), Кіровоградщині (до 15 лютого), Чернігівщині (до 25 лютого) та правобережній частині Київщини (до 28 лютого).

Прес- служба АФЗУ

Share Button
Tags: