Державі повернули землі на Київщині вартістю понад 200 мільйонів

Прокуратура забезпечила повернення державі землі вартістю понад 200 млн грн на території ландшафтного заказника «Бориспільські острови». Про це Київська обласна прокуратура повідомляє у Телеграмі.

«Бориспільською окружною прокуратурою забезпечено реальне виконання рішення суду щодо повернення у державну власність земельних ділянок водного фонду в адміністративних межах Вороньківської сільської ради Бориспільського району», – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що у приватну власність фізичних осіб було безоплатно відведено земельні ділянки площею понад 8 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель водного фонду. Надалі вони оформили право приватної власності на вказані землі, вартість яких перевищує 200 млн грн.

Однак відведення відбулося з порушенням вимог земельного, водного та природоохоронного законодавства, оскільки зазначені землі являють собою безіменний острів Канівського водосховища та належать до категорії земель водного фонду.

До того ж ділянка розміщена в межах ландшафтного заказника місцевого значення «Бориспільські острови».

Реагуючи на виявлені порушення, окружна прокуратура звернулася до суду з позовною заявою. Суд підтримав її позицію та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.

На даний час земельні ділянки повернуто державі, наголошують у прокуратурі.

Share Button