В Україні починається нова хвиля COVID-19 — головний санлікар

В Україні поступово зростає захворюваність на COVID-19 та кількість госпіталізацій через це. Наразі зафіксовано 11,5 тис. хворих на коронавірусну хворобу, в лікарнях перебувають понад 3 тис. пацієнтів. Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Ми спостерігаємо початок зростання захворюваності, і це початок осінньої хвилі, яка є базовою. … Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні-квітні, а може, і на початку травня», – сказав Кузін.

Водночас головний державний санлікар наголосив, що зараз ключовим є показник госпіталізацій через коронавірусну хворобу, який також зростає.

«Для нас ключовим є показник госпіталізацій. Якщо раніше ми фіксували в середньому менше, ніж 1 тис. госпіталізацій за тиждень, то за останні декілька тижнів ця цифра зростає. За позаминулий тиждень це 2,6 тис., зараз близько 3,1 тис. пацієнтів впродовж тижня госпіталізуються з діагнозом COVID-19», – сказав Кузін.

За його словами, також щотижня на 10-15% зростає і кількість тестувань на COVID-19.

За даними МОЗ, за минулий тиждень було проведено 56,5 тис. тестувань, зараз це 62 тис. тестів. У переважній більшості використовуються швидкі тести на рівні первинної ланки медичної допомоги.

Загалом в Україні, розповів Кузін, в наявності ПЛР-систем на проведення 1,3 млн досліджень, така сама кількість є в резерві. Цього має вистачити до першого кварталу 2023 року. Також на рівні первинної медичної допомоги доступні близько 1,7 млн швидких тестів. Їх вистачить до кінця 2022 року.

А ТИМ ЧАСОМ…

Україні базовий курс щеплення проти коронавірусу отримали 49% населення

Водночас заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що базовий курс щеплення проти COVID-19 отримали 49% населення, понад 13 млн українці не отримали бустерної дози вакцини.

«Якщо раніше ми робили за день 250-300 тис. щеплень, то зараз темпи набагато менші. Ми у червні-липні робили до 250 тис. на місяць, тобто те, що раніше могли зробити за день чи за кілька. Водночас у серпні вже спостерігаємо зростання темпів вакцинації. Лише за цей місяць маємо 440 тис. проведених щеплень. Принаймні одну дозу в нас отримали майже 52% дорослого населення, базовий курс – 49,3%, перший бустер – 6,3%», – сказав Кузін.

Також, за його словами, 13,3 млн осіб не отримали першого бустера. Понад 700 тис. людей не отримали другого щеплення проти коронавірусної хвороби.

«Якщо пропустили — треба вакцинуватися все одно. Якщо людина має повний курс щеплення (дві дози базового курсу і бустерну дозу), то я радив би зробити другий бустер. Тому що на фоні осіннього підйому захворюваності, на фоні війни, на фоні безпекової невизначеності, мати ще проблеми зі здоров’ям — це дуже високі ризики», – наголосив держсанлікар.

Наразі, за словами Кузіна, Україна розірвала свої контракти на поставку вакцин із метою економії коштів державного бюджету.

Водночас той обсяг вакцин, які планувалося закупити, будуть доставляти через механізм COVAX. Заступник міністра також додав, що інколи постачання вакцини проти коронавірусу йде як гуманітарна допомога від інших країн.

Зараз в Україні використовуються три типи вакцин: Коронавак, з терміном придатності до кінця 2023 року; нова формула вакцини Пфайзер – Тріс, яка готова до використання і зберігається при значно вищій температурі, ніж попередня; однодозова вакцина Janssen.

Як зазначив Кузін, з урахуванням того, що вакцина Пфайзер, яка надається в рамках COVAX, має менший термін придатності, її постачання в Україну здійснюється невеликими партіями.

“Враховуючи це, ми не замовляємо великих обсягів вакцини, щоб не списувати її потім на території України. Тому замовлення йде невеличкими партіями по 500-600 тисяч, інколи 1 млн. <…> Остання партія, яку ми замовляли, становить 500 тис. доз, ще ми замовили 1 млн, потім наступна партія буде також 500 тис. доз”, – сказав санлікар.

Share Button