Пам’ять про кожного полеглого оборонця надійно берегтиметься в наших серцях

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять захисників, що загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – від воїнів Русі-України до козаків Сагайдачного й Хмельницького, від армії УНР до воїнів сьогодення.

24 серпня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Дата приурочена до дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року.

За офіційними даними, під час Іловайської операції та подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі», яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці, а насправді він став для них дорогою смерті, 366 українських воїнів загинуло, 429 отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти. Символом однієї з найкривавіших трагедій російсько-української війни став сонях, який буйно квітнув на полях під час проведення Іловайської операції.

Share Button