Військові закликають не нехтувати сигналами повітряної тривоги у День Незалежності

Військовослужбовці закликають громадян у День Незалежності бути особливо пильними і не нехтувати сигналами повітряної тривоги, зокрема й у глибокому тилу.

Про це сказала начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

«Ми усвідомлюємо, що можуть бути тяжіння до таких сакральних дат у ворога. І спровоковані саме цим можуть бути ракетні атаки, активізація на фронті певних груп і формувань. Ми готові до цього і просимо мирне населення це врахувати, оскільки є загроза і тиловим районам, які зазвичай не зазнають атак», – сказала вона.

Речниця застерегла, що ракети «Калібр» здатні вражати всю територію України, зокрема й регіони у глибокому тилу. «І тому нехтувати сигналами повітряної тривоги не можна нікому», – наголосила Гуменюк.

ДО ТЕМИ

Дзвін, набат, гудок: в Україні оновили сигнали повітряної тривоги

Через загострення ядерного шантажу Росії деякі територіальні громади запровадили кілька сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки. Про це повідомив Центр протидії дезінформації в телеграмі.

Вказується, як розпізнати нові сигнали тривоги.

«Сигнал хімічної небезпеки – звук церковних дзвонів.

Сигнал радіаційної небезпеки – це дзвін в набат.

Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потяга.

Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

У випадку оголошення повітряної тривоги – лунає довгий безперервний сигнал сирени щонайменше 30 секунд.

Застерігаємо! Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. Під час її оголошення: негайно слідуйте до найближчого укриття; пам’ятайте про правило двох стін та двох виходів», – йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації.

Share Button