Наталія Тименко: «Карантин закрив для нас багато можливостей і водночас відкрив нові»

У зв’язку із карантинними обмеженнями навчальний рік у школах міста та району завершиться дистанційно. Перейшли у режим онлайн і позашкільні навчальні заклади, серед яких Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт». Про вплив карантину на роботу гуртків, особливості дистанційного навчання та успіхи вихованців «ТС» поспілкувалася з директором Будинку творчості Наталією Тименко.

– Наталіє Іванівно, як карантин вплинув на роботу БДЮТ «Дивоцвіт»? Гуртки призупинили свою роботу чи перейшли в онлайн-режим?

– З перших днів карантину ми розглянули різні форми роботи з дітьми онлайн, що дало нам змогу виконати навчальні плани й 31 травня завершити навчальний рік.

Усі гуртки працювали онлайн. Звісно, питання, чи було охоплено сто відсотків дітей – залишається відкритим, адже у дітей є різні матеріальні умови, доступ до інтернету.

Для роботи ми використовували різноманітні сучасні інтернет-платформи, такі як Zoom, Telegram, Viber та інші, які дозволили не втратити контакт «педагог – учень». У кожного гуртка була своя система роботи, зважаючи не лише на вікову категорію учнів, а й на специфіку напряму. І зараз мені вже навіть почала подобатися така форма навчання. Карантин закрив для нас багато можливостей і водночас відкрив нові.

Як швидко вихованці та педагоги змогли адаптуватися до нових умов навчання?

– Діти за ці два місяці змінились. Наймолодші вчилися користуватися соціальними мережами, хоча спочатку їм допомагали це робити батьки. Вважаю, що карантин і робота онлайн для батьків, учнів та педагогів міста стали креативним уроком. Ми побачили іншу сторону гаджетів – систему навчання онлайн треба розвивати, а педагогам вдосконалювати свої знання у цій сфері, тому на цьому не крапку ставимо.

Чи плануєте роботу окремих гуртків у літній період?

– «Дивоцвіт» як освітній заклад з 1 червня йде на літні канікули. До того ж у червні проходить набір вихованців – на сьогодні його вже розпочато онлайн, про що повідомили на офіційному сайті закладу. Але це тільки попередня заявка, оформлення документів (заява, довідка від лікаря, щеплення та копія свідоцтва про народження) здійснюватиметься після закінчення карантину.

– Похваліться успіхами своїх вихованців в онлайн-конкурсах?

– Вихованці декоративно-вжиткового відділу, фотогуртка «Світанок» та образотворчої студії «Райдуга» брали участь в обласній родинній онлайн-етноакції «Дитинства пісня Великодня». Кращі роботи всі мали змогу побачити на сторінках Фейсбуку, а творчий колектив закладу було відзначено сертифікатом Департаменту освіти та науки КОДА. Окрім того, зразковий хореографічний ансамбль «Грація» став переможцем Міжнародного фестивалю «Самоцвіти» в номінації «Хореографія», а вихованки народного вокального ансамблю «Веселочка» вибороли І місце у Міжнародному дистанційному вокальному конкурсі «STAR BIRTH».

Свій дистанційний конкурс організував і Будинок творчості – це «Голос Веселочки-2020». Також цього року вперше онлайн організували сімейний фестиваль, який проводимо вже сім років поспіль на площі міста. Це своєрідний звітний концерт, до якого були залучені всі вихованці гуртків. В онлайн режимі взяло участь близько чотирьохсот сімей, було цікаво, креативно, насичено.

ДОВІДКОВО: Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Бориспільської міської ради Київської області – багатопрофільний позашкільний заклад, у якому на сьогодні функціонують 32 гуртки, працюють 35 педагогів та навчаються близько 1800 дітей.

1 вересня 2019 року БДЮТ «Дивоцвіт» відсвяткував свій 35-річний ювілей.

Віта ПРАВДЕНКО, «ТС»

Share Button