Рішення комісії ТЕБ і НС: КАРАНТИН НА БОРИСПІЛЬЩИНІ ПРОДОВЖИТИ ТА ПОСЛАБИТИ

Рішенням комісії ТЕБ та НС на території Бориспільського району карантин послаблено. Відтепер встановлено нові правила госпіталізації пацієнтів до медичних закладів, роботи громадського транспорту, готелів, ДНЗ, проведення спортивних заходів та релігійних зібрань.

25 травня під керівництвом очільника Бориспільщини Володимира Строканя відбулося позачергове засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бориспільського району.

До порядку денного було винесено три важливі на даний час питання:

про протиепідемічний стан на території Бориспільського району, пов’язаний із гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та продовження карантину; про послаблення протиепідемічних заходів на території Бориспільського району; про проведення планової госпіталізації в закладах охорони здоров’я Бориспільського району.

Заслухавши інформацію директора КНП «ББЛІЛ» Олександра Щура, директора КНП БРР «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Анни Ільчишиної та завідувача Бориспільським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «ОЛУ МОЗ України» Андрія Веремія про епідеміологічну ситуацію у населених пунктах району, члени комісії прийняли рішення продовжити дію карантину на території Бориспільського району до 22 червня 2020 року.

Структурним підрозділам Бориспільської районної адміністрації, територіальним органам виконавчої влади, виконавчим комітетам сільських рад, керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, розміщених на території Бориспільського району, доручено забезпечити виконання постанови Кабінету міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Послаблення протиепідемічних заходів на території Бориспільського району розглядалося відповідно до протоколу № 16 від 25.05. 2020 року позачергового засідання Київської обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Адже станом на 25 травня 2020 року, відповідно до постанови уряду, інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) у Київській області становить менш ніж 12 осіб на 100 тис. населення, а саме – 11,94 осіб на 100 тис. населення; заповненість ліжок у лікарнях, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш ніж 50 відсотків, у Київській області – 19,2 відсотка; середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції становить більше, ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів, в Київській області – 19,74.

Отже, комісія вирішила з 26 травня 2020 року запровадити послаблення протиепідемічних заходів на території району за умови дотримання протиепідемічних вимог, встановлених постановами Головного державного санітарного лікаря України. Послаблення стосуються відновлення роботи приміського сполучення, готелів, проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більш ніж 50 осіб, та релігійних зібрань.

Відвідувати заклади дошкільної освіти дозволять з 1 червня.

Також з 26 травня надано дозвіл на планову госпіталізацію в заклади охорони здоров’я на території району за наявності ПЛР-тестування, зробленого не пізніше 72 годин. При цьому всі медичні працівники підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів доручено управлінню розвитку інфраструктури та охорони довкілля Бориспільської РДА, Батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль УПП у Київській області ДПП НП України, Бориспільському управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, виконавчим комітетам сільських рад.

Тетяна Ходченко

Share Button