Міністр освіти розповів, коли в Україні стартує навчальний рік

Освітній процес в школах розпочнеться 1 вересня і триватиме до 30 червня. Про це під час селекторної наради щодо готовності закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, повідомляють у міністерстві.

За словами міністра, 2022/2023 навчальний рік може тривати більше або менш ніж 175 днів. Відповідні зміни внесено до законодавства.

Також заклад освіти визначатиме тривалість та структуру навчального року. Тривалість навчального тижня (п’ять чи шість днів), дня, занять і відпочинку визначатиме педагогічна рада кожного закладу освіти.

При цьому кожний учасник освітнього процесу зможе самостійно обирати онлайн чи офлайн форму навчання, залежно від безпекової ситуації. За словами Шкарлета, згідно з опитуванням, 50% батьків мають упередження щодо очного навчання в школах.

«Це право батьків, і це враховується в тих рекомендаціях, які МОН надало закладам освіти. Якщо батьки вважають, що дитина має навчатися онлайн, то так і буде», – підкреслив міністр.

Загалом, як повідомив Шкарлет, із майже 13 тис. закладів загальної середньої освіти очне навчання розпочнуть 3 тис. шкіл, ще 4 тис. – працюватимуть за змішаною формою навчання.

Share Button