СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО: «І БЕЗ ДОДАТКОВОГО ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВО ШКОЛИ ТРИВАТИМЕ ВІДПОВІДНО ДО ГРАФІКА»

У Бориспільському районі 43 населені пункти і чимало соціально важливих об’єктів, які потребують фінансової підтримки. Попри це бюджет району спрямував значну суму на зведення навчального закладу в Горі. Про стан виконання робіт, актуальність у додатковому фінансуванні та увагу громадськості до нового об’єкта розповів замовник будівництва.

лещенкоДіюча школа у селі Гора була збудована у 1964 році та розраховувалась на восьмирічний навчальний заклад із кількістю учнів не більше 300 осіб. Нині тут у дві зміни здобувають освіту понад 500 учнів, а оскільки село активно розвивається — потреба будівництва нового закладу стала для населеного пункту нагальною.

ДОВГИЙ ШЛЯХ ДО МРІЇ

За останні десять років проєктів будівництва нової школи у Горі було розроблено три. Не одна влада намагалася забезпечити потребу та одночасно втілити мрію сільських учнів здобувати освіту в комфортніших умовах. Лише у 2019 році нарешті черговий проєкт пройшов експертизу та шляхом відкритих торгів через державну систему ProZorro було обрано виконавця робіт. Так, 25 вересня 2019 року між управлінням регіонального розвитку Бориспільської РДА, яке виступає замовником робіт, та Бориспільським ПрАТ «БКБМ» (виконавець) було підписано договір про будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 600 осіб у 24 класах на вулиці Центральна, 3. Загальна вартість об’єкта становить 162 млн 844 тис. 193 грн 44 коп. У вартість проєкту входить зведення будівлі з червоної цегли, внутрішні майданчикові мережі, здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт, ламінування, фарбування стін та меблі.

СТАН ВИКОНАННЯ РОБІТ

Згідно з графіком фінансування будівництва школи у Горі за 2019 рік підрядником виконано робіт на 9 млн 882 тис. 772 грн. За словами в. о. начальника управління регіонального розвитку Бориспільської РДА Сергія Лещенка, відповідно до виділеного на 2020 рік фінансування складено план робіт. Наразі вони виконуються чітко за графіком.

«На 2020 рік згідно із затвердженим графіком виконання робіт та графіком їх фінансування було передбачено 58 млн грн, 50 % з яких надійшли із сільського бюджету, решта з районного. Ці суми розраховані на будівництво каркасу з цегли, перекриття, внутрішні перегородки, покрівлю, вікна та двері. Станом на сьогодні виконано близько 20% від запланованого будівництва», — пояснив Лещенко.

БЕЗ ДОДАТКОВОГО ФІНАНСУВАННЯ РОБОТИ НЕ ЗУПИНЯТЬСЯ

Як повідомив Сергій Лещенко, до області неодноразово направлялись листи з проханням виділити додаткове фінансування на зведення об’єкта. На сьогодні є офіційні відмови про нестачу коштів на такі цілі. «Якби кошти надійшли, то технологічно цього року можливо було б виконати утеплення фасаду закладу. Для освоєння цих коштів підрядник міг би залучити додаткову робочу силу, довелося б вносити зміни в графік виконання робіт, який ще до їх початку прописано у двосторонньому договорі між замовником та підрядником», — наголосив Лещенко.

Важливо, що у соцмережах активна громадськість села Гора стверджує про нестачу нібито 20 млн грн на будівництво школи у 2020 році. На що Сергій Лещенко зауважив, що про такі суми на офіційному рівні жодного разу не йшлося.

«Громадяни, які цікавляться будівництвом школи, у листах до управління регіонального розвитку Бориспільської РДА пишуть щодо суми нестачі фінансування (мова про 20 млн грн), за їх інформацією, отриманою від генерального підрядника. Можливо, забудовник і говорив громаді Гори про такі цифри, оскільки ПрАТ «БКБМ» потужна будівельна компанія, яка спроможна виконати й додатковий обсяг робіт, випереджаючи графік. Проте управління має лише інформацію, що прописана у договорі», — підкреслив замовник будівництва школи та додав, що фінансування даного об’єкта планувалося таким чином, щоб за 2020 рік встигнути зробити будівлю, а взимку виконувати внутрішні роботи.

«З нового року, знову ж таки, максимально будуть залучатися сили бюджету села, району, а також проситимемо допомоги в області та держави. Допоки не буде затверджено остаточних бюджетів, будівельні роботи в жодному разі не припинятимуться. Адже їх оплата відбувається тільки після виконання за наданими актами виконаних робіт. Тобто підрядник за власні кошти виконує певну частину узгоджених робіт і лише тоді отримує за це оплату», — наголосив Лещенко.

Він також уточнив, що за відсутності додаткового фінансування будівельні роботи триватимуть без зупину в звичному режимі відповідно до затвердженого графіка. «Всі роботи розписано до 31 грудня 2020 року. 1 січня 2022 року ми плануємо відкрити школу, щоб діти змогли повноцінно продовжити навчальний процес у новому закладі», — підсумував замовник будівництва школи у Горі.

ВАЖЛИВО ПРО ДЕТАЛІ

Зі слів Лещенка стало відомо, що поки школа будується, вирішуються питання підключення її інженерних мереж (газопостачання, електропостачання, водопостачання, каналізаційна система та інтернет). У загальну вартість проєкту входять лише внутрішні майданчикові мережі та мережі, що проходять у будівлі. Всі інші мережі матимуть окремі проєкти та потребуватимуть окремого фінансування.

Опалення навчального закладу заплановане у вигляді індивідуальної газової котельні. Каналізаційна система від початку планувалась локальною, тобто на території школи передбачали поля фільтрації. Наразі досягнуто домовленості з сільською радою, завдяки чому школа отримає технічні умови на централізоване скидання господарсько-побутових стоків в існуючу систему очищення каналізаційних стоків по вулиці Науки. Наступним етапом стане розроблення проєкту приєднання системи каналізування села до Бортницької станції аерації згідно з техумовами, які видало ПрАТ «Київводоканал».

Водопостачання у школі передбачається централізованим — майбутній навчальний заклад буде приєднано до головного водопроводу села.

Електропостачання — проєкт розроблено, він пройшов погодження відповідних служб, наразі перебуває на затвердженні в ПрАТ «Київобленерго». Для школи передбачено встановлення окремої трансформаторної підстанції.

ОБ’ЄКТИ РАЙОНУ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ СПІВФІНАНСУВАННЯ

«У Бориспільському районі 43 населені пункти, але лише на одне село спрямовано левову частину бюджетних коштів. Хоча чимало інших затребуваних об’єктів вже пройшли експертизу, на них розпочато підготовчі будівельні роботи. Наприклад, у селі Чубинське, де за неофіційними даними, проживає 6 тисяч населення, взагалі немає школи, а дитячий садок потребує альтернативи. Учні Чубинського змушені відвідувати школи В. Олександрівки, сусідньої Гори та навіть їздити на навчання до Києва. На жаль, бюджетних надходжень сільської ради недостатньо, щоб самотужки забезпечити будівництво навчальних закладів, тому тут також необхідна допомога з району», — розповів в. о. начальника управління регіонального розвитку Бориспільської РДА Сергій Лещенко.

У селі Проців, де кількість населення близько 3 тисяч осіб, функціонує лише школа 1-4 класів. Бюджетом села вдалося забезпечити розроблення проєкту нового навчального закладу, він пройшов експертизу. Замовником будівництва виступає обласне управління регіонального розвитку, яке провело тендер на закупівлю робіт з будівництва закладу, розпочалися підготовчі роботи. Попри це, далі справа не зрушила, оскільки область наразі не виділяє кошти на роботи. Знову ж таки, район усіма силами та можливостями відшуковує кошти, щоб допомагати селу, аби не заморожувати вже розпочате будівництво.

У селі Щасливе через переповненість місцевого НВК з’явилася потреба у будівництві школи початкових класів.

«Розморожено» будівництво школи мистецтв та ремесел у В. Олександрівці. Цей об’єкт внесено до переліку об’єктів державної програми «Велике будівництва», але від допомоги з районного бюджету ніхто не відмовлявся.

Наразі розпочато будівництво нового ДНЗ у селі В. Олександрівка, заплановано капремонт садочка в селі Гора, потрібне будівництво нового ДНЗ у Вишеньках та завершення ремонту дитсадка в селі Петропавлівське.

Майже у кожному населеному пункті району є проблематика з соціально важливих об’єктів, зокрема, це школи та дитсадочки. Не менш актуальними є на сьогодні і медичні заклади та поліклінічні відділення.

Через пандемію коронавірусної інфекції економіка району зараз потерпає, тому можливість забезпечити кожен населених пункт фінансовою допомогою зменшується в рази.

Тетяна ХОДЧЕНКО

Share Button