ЧОМУ В БОРИСПОЛІ ЗАТРИМУЮТЬСЯ РЕЗУЛЬТАТИ ПЛР-ТЕСТІВ?

ПЛР-тести (тести методом полімерної ланцюгової реакції) фіксують присутність самого вірусу або його ДНК в організмі людини. Цим методом тестують тих, хто має клінічні ознаки та підозру на захворювання Covid-19. Зразок матеріалу для дослідження беруть зі слизової оболонки носа людини і досліджують виключно у референс-лабораторіях. Сьогодні це «золотий стандарт» визначення інфекції у хворого – метод забезпечує майже 100%-ву достовірність результатів.

Чому у Борисполі, як і в інших містах України,  затримуються результати ПЛР-тестів,  висловив свою думку у мережі Facebook директор КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Євгеній Черенок.

«З кожним тижнем доводиться дедалі більше і більше чекати на результати ПЛР. Не знаю, скільки часу чекають на результати в інших областях України, але знаю точно, що в Київській області на результати можна чекати і до дев’яти діб. Останнім часом ми отримуємо результати в середньому на 5-8-ий день.

З деяких джерел відомо, що в лабораторіях є свої власні встановленні правила – кого і в яку чергу тестувати першим (поліція, ті хто лежать в лікарнях, інтернати, по дзвінку). Весь негатив від пацієнтів, у яких брали мазки, з приводу тривалості надання результатів виливається на медичних працівників КНП, де робили забір біоматеріалу. Та й лікарям не дуже зручно, коли треба чекати по тижню результатів ПЛР, особливо, коли пацієнт вже йде на одужання і чекає на другий негативний результат ПЛР. Не забувайте, що такі пацієнти знаходяться на лікарняному, а це для держави зайві витрати.

Також гостро постає питання з тестування пацієнтів, які готуються на планові операції – чекати можна і десять діб.

У Київській області основна лабораторія МОЗ України знаходиться в Києві на вул. Герцена, 31, але відомо, що КОДА надала ще два аналізатори для проведення ПЛР в містах Біла Церква та Бровари, тобто в області вже є три лабораторії, де можна зробити ПЛР.

Незважаючи на дії влади з пом’якшення карантину, кількість нових випадків захворювання на COVID-19 не зменшується, а навіть збільшується, тому вважаю за потрібне МОЗу та ОДА все ж таки налагодити логістику тестування на SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). А рядовим працівникам лабораторій – низький уклін за працю!»

Джерело: Євгеній Черенок

 

 

Share Button