Чи пролунає останній дзвоник у школах міста?

Цього року батьки та діти стикнулися з новими правилами навчального процесу – дистанційним навчанням та домашньою ізоляцією. Як закінчиться навчальний 2020 рік та чи продзвенить останній дзвоник у школах Бориспільщини, «ТС» розповіла начальник управління освіти і науки Бориспільської міської ради Тетяна Павленко.

–  Тетяно Володимирівно, найперше, поясніть,  як учні складатимуть ЗНО під час карантину?

– Нині ми чекаємо на роз’яснення МОН та слідкуємо за повідомленнями Центру якості освіти. За роз’ясненнями виконуючого обов’язки міністра освіти ЗНО буде проведено  у червні, але офіційних постанов ще немає. МОЗ обіцяє після 22 травня послаблення карантину, тому вже готуємося до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у таких навчальних закладах Борисполя: ЗОШ № 8, ЗОШ № 6, «Гімназія «Перспектива» та Бориспільський професійний ліцей. Там створять відповідні умови, в яких працюватимуть учні і вчителі, а саме: в аудиторіях перебуватиме до 15 дітей, обов’язкове провітрювання приміщення, наявність масок, температурний скринінг. Намагатимемося дотримуватися всіх карантинних правил, оскільки міністерство освіти запевняє, що ЗНО відбудеться стовідсотково.

Випускникам варто готуватися до Випускного балу?

– Міністерство освіти і науки рекомендує не проводити такі урочистості, як Свято останнього дзвоника та Випускний бал, я також їх підтримую, оскільки здоров’я наших дітей – найголовніше. Єдине, на чому наполягатиму, якщо дозволить ситуація в місті і країні в цілому, ‒ на урочистому врученні випускникам срібних та золотих медалей. Діти йшли до цієї нагороди хто десять, хтось одинадцять років, тому варто було б, щоб вони отримали її на урочистому прийомі у міського голови. Але вкотре наголошую: все залежатиме від обстановки не лише в країні, а й у місті зокрема.

Як відбувається прийом документів до дитячих садочків та першого класу?

– Документи можна подати за попереднім записом телефоном: на сайті закладу є номери, батьки телефонують і домовляються про час їх подавання. Як варіант, можна документи сканувати і надіслати на електронну пошту закладу, але все одно оригінал потрібно принести. Терміни цього року подовжено – до 26 червня подаються заяви майбутніх першокласників.

Запитувала Тетяна ДРОК

КОЛИ МАТЕРІАЛ ГОТУВАВСЯ ДО ДРУКУ

МОЗ розробило проєкт рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину у зв’язку з поширенням COVID-19. Відповідне розпорядження головного санітарного лікаря про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послабленні карантину опубліковано на сайті МОЗ 18 травня.

Share Button