Із сесії Бориспільської районної ради: Район житиме в режимі економії та реалізовуватиме першочергові завдання

На чергову тридцять дев’яту сесію районної ради прибуло 24 депутати із 34-ох. У засіданні взяли участь голова районної ради Владислав Байчас, його заступник Іван Недогибченко, голова РДА Володимир Строкань, сільські голови, керівники установ, підприємств та організацій району. Сесія проходила, як і кілька попередніх засідань, в умовах карантину.

ПЕРЕДАЛИ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ БЮДЖЕТНИМ УСТАНОВАМ

Депутати одноголосно прийняли рішення про передавання продуктів харчування з освітніх закладів до ББЛІЛ (колишньої районної лікарні) та двох відділень районного терцентру з обслуговування одиноких громадян у Ревне та Любарці. Адже ще до карантину школи та дитсадки заготовили певні продукти харчування, які використати найближчим часом немає змоги.

У РЕЖИМІ ЕКОНОМІЇ

Народні обранці внесли зміни і до районного бюджету. Начальник управління фінансів РДА Тамара Матяш наголосила, що на 1 травня зведений бюджет Бориспільського району виконано на 100,4 відсотки. Районний бюджет недоотримав 5 млн грн – податок на доходи з фізичних осіб. Тож район певний час житиме у режимі економії. Зміни до бюджету внесли винятково в частині розподілу існуючих планових призначень в розрізі головних розпорядників коштів, надаючи перевагу тим видаткам, які наразі є найнеобхіднішими, а саме – завершення капітальних ремонтів у ББЛІЛ та освітніх потреб. Усі інші видатки залишаються без змін.

ОДНЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЛІКВІДУВАЛИ, ІНШЕ – СТВОРИЛИ

У зв’язку з відсутністю фінансування ліквідували КП «Бориспільський районний консультативно-діагностичний центр», який мав функціонувати на базі Вороньківської дільничної лікарні. Окрім гарної ідеї – створити діагностичний центр, питання не зрушило з місця. Тому депутати уповноважили РДА визначитися з ліквідаційною комісією і спільно завершити процедуру ліквідації.

Водночас для надання якісних послуг з організації (утворення) будівництва, утримання та обслуговування територій кладовищ обранці прийняли рішення створити районне спеціалізоване комунальне підприємство «Стреліція». Підприємство буде створене на базі комунальної власності, тож сільські ради, за бажанням, зможуть укладати договори про надання ритуальних послуг. Наразі вишукуються вільні земельні ділянки під відкриття нового кладовища в районі.

ВНОСИЛИ ЗМІНИ, ЗВІТУВАЛИ, ПОГОДЖУВАЛИ…

Затверджено Статути комунальних підприємств «Благоустрій» та «Бориспільська районна аптека» у новій редакції. Внесено зміни і до районної цільової програми «Електронна Бориспільщина». Суть змін полягає у виділенні додаткових коштів на оцифрування архівних документів. Оскільки державний архів знаходиться у досить таки в плачевному стані, то така підтримка є суттєвою.

Керівники комунальних підприємств району – «Благоустрій», «Зубр», «Бориспільрайпроект», «БТІ» – звітували про свою діяльність у 2019 році. Роботу підприємств одноголосно визнали «задовільною».

Депутат Антон Мотрич повідомив, що Державна служба геології та надр України звернулася до районної ради з клопотанням погодити ТОВ «Кардікс Ван» видачу спеціального дозволу на геологічне вивчення пісків Процівської ділянки, що розташована в східній частині акваторії Канівського водосховища. Районні обранці підтримали це рішення.

ВАСИЛЬКИ ВИРОСЛИ БІЛЬШ НІЖ УДВІЧІ

Депутати затвердили проєкт землеустрою щодо встановлення меж с. Васильки, що належить до Старівської сільської ради. Із 179 гектарів площа Васильок збільшилася і наразі становитиме 448,30 га.

СИМВОЛІКА РАЙОНУ – НА ШЕВРОНАХ ГВАРДІЙЦІВ

Одноголосно надано дозвіл військовій частині 3070 Національної гвардії України, що дислокується в селі Старе, на використання зображення герба Бориспільського району в дизайні нарукавного знаку військової форми. Тепер символіка району прикрашатиме військову форму гвардійців.

Алла БОГУШ

Share Button