Реальний прожитковий мінімум становить майже 6,5 тисячі гривень — Мінсоцполітики

Реальний прожитковий мінімум в Україні у 2,6 раза більший за фактичний і становить близько 6,5 тис. гривень. Ппро це заявила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

«За нашими оцінками, приблизно у 2,6 раза більше за той, який передбачено, тобто близько 6,5 тис. грн. Але в цьому питанні потрібно розглядати домогосподарство. Якщо це одна людина, то їй потрібно десь тих 6 тис., щоб оплатити оренду, квартплату, комунальні. Якщо людей двоє-троє, то з кожною наступною ця сума знижується. Треба розуміти, що цей мінімум не можна виводити лінійно для кожної людини, треба розглядати саме домогосподарства. Але однозначно, що той, який затверджено, – менший за реальний», – сказала Жолнович.

За її словами, наразі уряд не планує збільшувати соціальні гарантії з огляду на поточну ситуацію в країні.

«Так, ми повинні виконувати гарантії на рівні хоча б мінімальних стандартів для виживання. Але з іншого боку, є норма, яка передбачає, що держава може забезпечити певний рівень допомоги з урахуванням свого загального матеріального стану. Тобто якщо ти не маєш, то більше не даси, закони математики ніхто не скасовував. Сьогодні у нас війна, і ми не можемо це відкинути, оминути та не враховувати. Всі видатки, які є, максимально спрямовуються насамперед на військові потреби», – зазначила міністр.

Як повідомлялося, згідно із законом «Про Державний бюджет України на 2022 рік», із 1 липня прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений на рівні 2600 гривень. З 1 грудня 2022 року очікується його підвищення до 2684 гривень.

Share Button