СТОВ «Любарецьке»: жнива, безпека і допомога ЗСУ

Уже тиждень, як комбайни СТОВ «ЛЮБАРЕЦЬКЕ» вийшли на поля – збирають новий урожай.

«Показники озимої пшениці поки що скромні», – наголошує агроном Ігор Устич і додає: більші надії покладають на основні культури – кукурудзу та соняшник.

«Урожай наразі маємо менший – прохолодний і сухий травень суттєво позначився на показниках», – пояснює Ігор Володимирович.

Проте урожайність може і збільшитися, адже ще не всі поля прибрано.

«Говорити наперед не будемо – завершимо роботу і побачимо, чого досягли», – каже агроном.

Як би там не було, гадаю, Україна матиме вдосталь зерна, щоб прогодувати себе і тих, хто сподівався на наш урожай. Так, обсяг зерна буде менший і з реалізацією буде непросто, але голоду в країні точно не буде.

Зібрати пшеницю планують орієнтовно за тиждень, а потім приступлять до ріпаку.

Наступний етап жнив розпочнеться у вересні: тоді аграрії збиратимуть пізні культури – кукурудзу та соняшник.

«Основна наша культура кукурудза, також маємо значну кількість соняшника. І сподіваємось, що врожай буде вагомий», – резюмував Ігор Устич.

Польові роботи тривають під час війни

У СТОВ «ЛЮБАРЕЦЬКЕ» дотримуються всіх вимог безпеки, наскільки це можливо зробити у польових умовах.

«У полі швидко роботу не зупиниш та й заховатись, по суті, ніде. Всі ці моменти ми обговорювали і погоджували, напрацювали відповідні алгоритми дій. Відмінність від попередніх років – не заходимо у лісосмуги, а також маємо обмеження у роботі в нічний час – через комендантську годину», – пояснив агроном.

Що стосується інших підрозділів підприємства – співробітники чітко дотримуються загальних правил безпеки.

Найкраща зброя проти страху – робота, яку ми вміємо робити. Коли ти зайнятий, легше все це переносити і відволікатися від новин – хороших і не дуже. І найкраще, що ми можемо зробити для держави – добре виконувати свою роботу.

Реалізація зерна та придбання ресурсів: які виклики стоять перед аграріями

Наразі аграрії в Україні мають однакові проблеми – реалізація продукції та закупівля ресурсів – добрив, пального і насіння – на наступний сезон.

У «Любарецькому» розуміють ризики та майбутні виклики, але налаштовані оптимістично.

«Думаю, що з ними впораємось. Наше сільгосппідприємство дотримується своїх зобов’язань. Звісно, зниження цін впливає на продукцію, але нам вдається дотримуватись високих стандартів роботи», – наголосив Ігор Устич.

Аграрії підтримують ЗСУ і тримають продовольчий фронт

Окрім того, що аграрії тримають продовольчий фронт, ще й долучаються до допомоги ЗСУ.

Ігор Устич наголошує, що СТОВ «ЛЮБАРЕЦЬКЕ» лише на потреби військових передало близько 10 одиниць техніки. Та техніка, яка залишилася, – безпосередньо задіяна в комплексі робіт з проведення збиральної кампанії, її вилучення недопустиме, оскільки в такому випадку підприємство опиниться в ситуації, критичній для подальшої діяльності, а жнива – під загрозою зриву. Це ж стосується і спеціалістів, які на цій техніці працюють – неможливо за короткий проміжок часу навчити тракториста чи комбайнера, у зв’язку з чим господарство вживає всіх необхідних заходів для бронювання своїх працівників.

«Кожен фермер долучається по можливості і, як може, допомагає нашим захисникам. Тож зараз, окрім економічних обставин, на плечі керівництва підприємства лягають і певні витрати із забезпечення сил ТрО. Закуповуються та передаються засоби захисту. Та по-іншому й бути не може», – зауважив агроном.

Варто додати, що після початку повномасштабного вторгнення рф практично всі працівники СТОВ «ЛЮБАРЕЦЬКЕ» були залучені до охорони села, а більшість вступила до лав ТрО і досі залишаються там.

«Наші працівники трудяться віддано та злагоджено – це наш фронт, наша допомога державі й внесок у перемогу», – резюмував Ігор Устич.

На полях «Любарецького» побувала Тоня ТУМАНОВА, «ТС», фото автора

На фото зліва направо: Павло Левченко, Василь Прилука, Валерій Гоменюк, Вадим Коломоєць, Богдан Василенко, Микола Гопкало, Василь Дем’яненко, Ігор Устич.

Share Button