Боротьба з пожежами стане ще ефективнішою: Ржищівський військовий лісгосп оновив лісопожежну станцію та закупив мотоцикли для лісової охорони

Мають змогу бачити осередки пожеж майже «як на долоні» й оперативно реагувати – у ДП «Ржищівський військовий лісгосп» оновили лісопожежну станцію (ЛПС), а також закупили для лісової охорони чотири мотоцикли.

Як відзначили у ДП, на станції облаштували пункт зберігання пожежного інвентарю – сокир, лопат, хлопавок та ін., а також кімнату огляду за лісовим масивом, де на моніторі можна побачити як розсадник у Сошникові, так і Ржищів, що на іншому березі Дніпра.

«У нас серйозні лісові масиви, де також є військові об’єкти. Зважаючи на те, що майже щодня проходять стрільби на полігонах, ризики загорання дуже високі. Тож черговий уважно стежить за ситуацією і тільки-но бачить дим – відразу реагує», – пояснюють співробітники лісгоспу.

Ще одна новинка ЛПС – дрон, який може підніматися вгору на понад 200 метрів, допомагає лісовій охороні орієнтуватися під час виїздів на пожежі у масивах, а також контролювати ситуацію. Щоправда, зараз лісівники «літають» не часто – через воєнний стан.

Та найбільша гордість керівництва лісгоспу – закуплена нова мототехніка для патрулювання лісових масивів, яка зробить боротьбу з пожежами ще ефективнішою.

Вручення ключів працівникам лісової охорони відбувалося урочисто і за присутності важливих гостей – голови Бориспільської районної військової адміністрації Руслана Дяченка, начальника Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства Олексія Бойка, а також начальника відділу охорони захисту лісів Державного лісового агентства України Миколи Гонтарука.

«Ця техніка допомагатиме не лише у патрулюванні, а і в інших виробничих завданнях. Тепер майстри матимуть змогу оперативно об’їжджати об’єкти, де проводяться роботи, а для нашого підприємства – це вкрай важливо», – наголосив директор ДП «Ржищівський військовий лісгосп» Василь Бруй.

До слова, лише за останні два роки підприємство витратило на забезпечення пожежної безпеки близько 4 мільйони гривень.

«Придбали пікапи для виробничих цілей, відремонтували та укомплектували два пожежні автомобілі, зробили два пожежні модулі… І варто наголосити, що на сьогодні наш лісгосп забезпечений технікою, яка виконує всі поставлені завдання», – додав Василь Бруй.

Директор ДП також подякував колективу «Ржищівського військового лісгоспу» за відданість справі і стійкість у ці непрості часи.

«Коли розпочалося вторгнення – ніхто не тікав і не чекав, що хтось за нас справу зробить. Тримали себе гідно, і я всім вам дякую за це.

Не було жодного дня чи години, коли б підприємство не працювало. Працював цех, працювала лісова охорона. Люди отримували зброю, їхали у ліс, проводили рубки, готували лісопродукцію», – зазначив директор лісгоспу і вручив ключі від нової техніки співробітникам лісової охорони та майстрам лісу.

Ключі від мотоциклів отримали Костянтин Садовський, Анатолій Іщенко, Богдан Крисько, Микола Кулініч.

А поки лісівники оглядали нову техніку, начальник Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко зауважив, що рішення керівництва лісгоспу придбати мотоцикли – правильне.

«Ця техніка дуже ефективна та економна. Рішення виважене і правильне. Вважаю, мотоцикли мають бути у кожному лісгоспі», – наголосив Олексій Бойко.

Після завершення урочистої частини директор ДП Василь Бруй ознайомив гостей з виробничими потужностями та планами, які стоять перед «Ржищівським військовим лісгоспом» в умовах воєнного стану.

За коментарями та оцінками роботи ДП журналісти «ТС» також звернулися до гостей заходу:

Начальник Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко:

«Ржищівський військовий лісгосп зробив колосальну роботу задля забезпечення пожежної безпеки»

– Боротьба з лісовими пожежами – один із пріоритетних напрямів лісового господарства. Особливо це питання актуальне для Ржищівського військового лісгоспу, оскільки на його території знаходиться багато військових об’єктів. Відповідальність із недопущення, своєчасного виявлення та ліквідації лісових пожеж для керівництва лісгоспу та лісової охорони є велика.

Сьогоднішній захід дуже важливий, адже він демонструє нам і Бориспільській РВА, наскільки підприємство готове до пожежонебезпечного періоду, наскільки готове долучатися до ліквідації не тільки лісових пожеж, а й пожеж, що виникають в екосистемах.

Хочу відзначити, що Ржищівським військовим лісгоспом зроблено багато. Я б особисто поставив високу оцінку керівництву і колективу. За рік часу повністю реконструйовано та оновлено лісопожежну станцію, налаштовано систему протипожежного відеоспостереження, відремонтовано та приведено у готовність пожежні автомобілі та пожежні модулі, а також трактори. Це дійсно колосальна робота, яка потребувала і зусиль, і коштів. Колектив достойно впорався. І тепер треба рухатися далі, бо попереду багато планів.

Голова Бориспільської районної військової адміністрації Руслан Дяченко:

«Співпраця із «Ржищівським військовим лісгоспом» позитивно позначилось на оборонній складовій Київщини»

– У Ржищівському лісгоспі я вже вдруге і щоразу бачу позитивні зрушення. Директор уболіває за господарство, ось зараз придбав техніку для лісової охорони. Це приємно і дає впевненість, що у цьому секторі не буде жодних проблем.

Ще додам, що завдяки ДП «Ржищівський військовий лісгосп» наші військові у березні-квітні 2022 року безперебійно і вчасно отримували необхідні обсяги лісової продукції, що позитивно позначилось на оборонній складовій Київщини.

Дякую керівництву підприємства і колективу, адже, незважаючи на воєнний стан, вони продовжують нарощувати потужності підприємства і щодня своєю працею наближають нашу спільну ПЕРЕМОГУ!

Начальник відділу охорони захисту лісів Державного лісового агентства України Микола Гонтарук:

«Підприємство за три роки набрало обертів і надалі думає про розвиток і допомогу ЗСУ»

– У цьому господарстві я вже втретє – був у 2002-му, 2012-му і ось у 2022-му. Підприємство останні три роки набрало великих обертів, почала краще працювати переробка.

Що стосується мого напряму – протипожежного стану – відремонтовано автомобілі, облаштовано пожежну водойму, закуплено мотоцикли. Усі вимоги виконуються.

Також бачимо, що у Ржищівському військовому лісгоспі зробили рекреаційний пункт – це один із засобів попередження пожеж, де люди зможуть цивілізовано відпочивати.

Враження від підприємства досить позитивне, адже у цей складний час люди думають про розвиток і розширення, допомогу ЗСУ, а не сидять склавши руки.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС», фото Марини ГРИЦЮК

Share Button