То хто будує школу в Горі?

До питання будівництва школи в Горі поверталися чи не щороку, починаючи ще з 2007-го. І це проблема, яка дійсно боліла і районній владі, і тим, хто проживає в пристоличному селі. Бо Гора – єдиний населений пункт в районі, який стрімко розвивається, але має школу, збудовану в 60-их роках за проєктом типової восьмирічної (на 8 класів). Такий навчальний заклад давно не задовольняє горян в освітніх послугах. Тому багато  школярів змушені їздити за знаннями до навколишніх сіл, Борисполя і навіть столиці.

У 2016 році сільська влада вирішила добудувати старе приміщення школи. Вже навіть і проєкт виготовили. Але і це б, звісно, не вирішило проблему. І якби не позиція району – побудувати нову школу, то хто знає, як би розвивалися події далі?

Усі сільські голови, районні депутати з розумінням поставилися до того, що в Горі потрібна нова школа. Хоча кожен сільський голова знайшов би чимало фінансових дірок, які потрібно залатати у своїх громадах. Але без жодних дискусій прийняли мудре рішення: піти назустріч. Незважаючи на те, що Гірський сільський бюджет досить таки потужний, кошти в районі знайшли, адже справа дійсно невідкладна і важлива.

Районна рада на чолі з головою Владиславом Байчасом зробили все для того, аби у горян все ж таки  будувалася школа. На це пішло багато часу, сил і нервів.  У 2019 році Управління капітального будівництва Бориспільської районної державної адміністрації виготовило проєкт на будівництво нової школи в Горі та провело тендер на проведення будівельних робіт. Згідно з проєктом, школа будується на території існуючого освітнього закладу і зможе прийняти 600 учнів (це 24 класи). Загальна площа забудови становить 13 тис. 867 кв. м Попередня вартість будівельних робіт – 167 млн грн, терміни їх виконання — до кінця 2021 року. Будівельні роботи виконує надійний забудовник – ПрАТ «БКБМ» (голова правління Ігор Шалімов). Саме це підприємство було визначено переможцем відкритих торгів. Тож будує, контролює, веде перемовини із забудовником, встановлює терміни будівництва лише районна влада.

Наразі виділено на паритетних умовах по 30 мільйонів гривень з районного та сільського бюджету. Жодної копійки не надійшло ні з обласного, ні з державного бюджетів. Питання з господарської площини перейшло в політичну, адже і голова Верховної Ради, і голова обласної державної адміністрації, і народні депутати, які проживають в Горі,  піаряться, відвідуючи об’єкт, але фінансової допомоги поки що від них так не дочекалися. Хоча  районна рада неодноразово зверталася у вищі інстанції, аби допомогли в будівництві. Можливо, вони планують зробити це наступного року? Але наразі віз і нині там. Тож на 2020 рік закладено 60 мільйонів гривень на будівництво школи і, за словами замовника, їх вистачить. Чому каламутять воду сільські активісти, вишукуючи додаткові кошти? Складається враження, що це головні герої, лише вони будують школу і нікому це так не болить, як їм. Але ж, шановні, каламутити і робити справу –  це різні речі.

З ПрАТ «БКБМ»  підписано офіційну угоду. За два етапи мають побудувати нову школу. Цього року виконають всі зовнішні роботи приміщення, і на це забудовнику потрібно  60 мільйонів гривень. І не треба створювати лабіринти на прямих дорогах, а потім шукати з них вихід. На завершення бюджетного року відбувається обнулення рахунків і пропозиції на наступний рік переголосовуються депутатами. Тому виділення додаткових коштів і не освоєння їх – просто нелогічно. Наступного року приступлять до другого етапу будівництва – внутрішніх робіт, закупівлі обладнання. Отже, все йде за планом.

Цього року останньої неділі жовтня відбудуться місцеві вибори. Є багато бажаючих піаритися на будівництві школи в Горі. Дехто, мабуть, спить і бачить себе головою Гірської ОТГ, тому що він «збудував» школу. Тому нагадуємо: школу в селі Гора будує Бориспільська районна громада.

Алла БОГУШ

Share Button