Антибіотики за рецептом, виплати від ООН та фіксовані тарифи: як українці житимуть у серпні

У серпні на українців чекає кілька змін. Купити антибіотики можна буде лише за рецептом, а навчальний рік для студентів розпочнеться раніше, проте тарифи на газ і тепло залишаться незмінними.

ВИПЛАТИ ВІД ООН

Українці можуть отримати допомогу у розмірі 2200 грн протягом трьох місяців Загальна сума 6600 грн) від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), ООН, Міжнародної організації міграції та інших. Заявку може залишити будь-який громадянин, але після перевірки поданої інформації виплати отримають найбільш незахищені верстви населення: пенсіонери; внутрішньо переміщені особи (ВПО); особи, які знаходяться на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або ж перебувають у зоні бойових дій; сім’ї з трьома та більше дітьми до 18 років, з яких мінімум одна дитина не досягла двох років; сім’ї з двома та більше дітьми до 18 років, з яких мінімум одна дитина має інвалідність.

Подати заявки на виплати можна дистанційно – через портал єДопомога. Для цього потрібно вибрати на платформі опції «Виплати від міжнародних організацій» та заповнити «Заявку на допомогу». При цьому слід вказати реквізити рахунку у форматі IBAN. Якщо особа не має банківського рахунку, отримання допомоги можна оформити через відділення «Укрпошти».

АНТИБІОТИКИ ЗА РЕЦЕПТОМ

Уже з 1 серпня пацієнти почнуть отримувати електронні рецепти на антибіотики. Їх виписуватимуть безпосередньо під час прийому в лікаря.

Технічна можливість виписування рецептів буде доступна медикам як державних установ, так і приватних. Окрім того, рецепт зможе виписати лікар будь-якого рівня медичної допомоги та спеціалізації – терапевт, хірург, стоматолог тощо. Головна умова – заклад і лікарі повинні бути зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.

НАВЧАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти розпочати навчальний процес з 15 серпня. Це стосується лише студентів другого, третього, четвертого курсів та другого курсу магістратури.

У теплі місяці для навчання рекомендують використовувати суботи. Також МОН радить керівникам закладів вищої освіти передбачити завершення зимової екзаменаційної сесії до кінця листопада 2022 року, а почати другий семестр орієнтовно 15 лютого 2023 року.

Хоча  керівники вищих навчальних закладів можуть самостійно визначати дату початку нового навчального року з огляду на безпекову ситуацію в регіоні.

ФІКСОВАНІ КОМУНАЛЬНІ ТАРИФИ

З 1 серпня тарифи на газ та електроенергію не зміняться. Зокрема, клієнти «Нафтогазу», який виконує роль постачальника останньої надії, платитимуть за блакитне паливо 7,96 грн за куб. м. Зауважимо, що з 1 травня 2022 року понад 10 млн українських домогосподарств отримують газ саме від «Нафтогазу».

Також з 1 серпня українці платитимуть за світло за такою ж самою ціною, як у липні, залежно від спожитої електроенергії. Так, споживачі, які використовують за місяць до 250 кВт/год., платитимуть за електрику 1,44 грн. Для домогосподарств, які споживають понад 250 кВт/год. – тариф залишиться на рівні 1,68 грн.

Окрім того, протягом воєнного стану і шести місяців після його закінчення в Україні не підвищуватимуть тарифи на розподіл газу, опалення і гарячу воду. Відповідний мораторій запровадила Верховна Рада.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ОБОВ’ЯЗКОВО БУДЕ У НАШОМУ КАЛЕНДАРІ

Незважаючи на повномасштабну війну, в Україні відзначатимуть усі важливі дати для нашої держави, серед яких і 24 серпня – День Незалежності.

«Ми точно відзначатимемо всі важливі дати для нашої держави. Так, через безпекові умови не завжди гучно. Не можемо собі дозволити. Бо гроші сьогодні йдуть на фронт. Але тим не менш, ці дати обов’язково будуть у нашому календарі, у нашій пам’яті, для наших дітей. І ми це обов’язково повинні робити», – сказав президент України Володимир Зеленський.

Share Button