Київщина лідирує на шляху до децентралізації

У вівторок, 13 січня, під час селекторної наради з головами обласних державних адміністрацій, Арсеній Яценюк звернувся до них з вимогою прискорити процес затвердження місцевих бюджетів.

Глава Уряду відзначив, що Київська область «єдина в Україні вже 29 грудня самостійно прийняла рішення про формування, як бюджету Київської області, так і бюджетів нижчих рівнів».

Прем’єр-міністр наголосив, що в Україні здійснений перший крок децентралізації, який лежить в сфері відповідальності Кабінету Міністрів України, — надання додаткових фінансових повноважень для регіонів, — був здійснений. Уряд вніс до Парламенту, і Парламент підтримав низку наших податкових і бюджетних ініціатив.

Ухвалена, зокрема, нова редакція Бюджетного кодексу. В тому числі, за словами Глави Уряду, регіони тепер «мають право самостійно, не чекаючи ухвалення центрального бюджету, приймати власні місцеві бюджети».

Змінами до Бюджетного кодексу місцевій владі надана низка інших додаткових повноважень. Зокрема, нагадав він, скасовані обмеження щодо запозичень, які раніше можна було здійснювати тільки з дозволу центральної влади, а також введена нова процедура використання коштів, які знаходяться на єдиному казначейському рахунку.

Арсеній Яценюк наголосив, що наступний етап децентралізації (політична децентралізація) знаходиться в сфері компетенції Президента України, і внесення змін до Конституції щодо надання додаткових політичних повноважень на місця – це те, що є сьогодні на порядку денному Президента і Уряду. Водночас, підкреслив Прем’єр-міністр, на політичну децентралізацію впливатиме зокрема те, як місцева влада справиться з додатковими повноваженнями й правами, які вона отримала в економічній і податковій сфері.

Share Button