Бориспільщина у вогні: людська недбалість чи заздалегідь сплановані провокації?

Цієї весни здається, як ніколи, почастішали підпали та пожежі, котрі не лише завдали непоправної шкоди природі, а й у деяких регіонах постраждали будинки та подвір’я людей. Чи не найбільш резонансними стали пожежі в Чорнобильській зоні, які тривають із 4 квітня. Збитки від них попередньо оцінюють у десятки мільйонів гривень. У вогняному полоні опинилась і Житомирщина, де вогонь знищив цілі села.

На жаль, не оминули пожежі і Бориспільщину, де чи не щодня повідомляють про підпали, а то і по декілька різних осередків в один день. У такий момент хочеться вдячно схилити голову перед пожежниками, рятувальниками та добровольцями, які роблять все можливе, аби вогонь не перекинувся на житлові будинки.

Однак така кількість підпалів насторожує та спонукає до думки, що є їх причиною: людська недбалість чи попередньо сплановані провокації?

Роман Дмитрів: «Підпал несанкціонованого сміттєзвалища – це спланована акція зацікавлених осіб»

Диміло та горіло на Бориспільщині і напередодні Великодня: 16 квітня було зафіксовано підпал несанкціонованого сміттєзвалища, яке знаходиться на території села Гора. «ТС» звернулася до Гірського сільського голови, аби дізнатися деталі. Роман Дмитрів переконаний, що цей підпал – навмисний і справа рук зацікавлених осіб.

– Романе Миколайовичу, як Ви прокоментуєте ситуацію з підпалом сміттєзвалища?

– Це вже не перший підпал несанкціонованого сміттєзвалища на приватній території. Подібні випадки вже траплялися. Цього разу додалися посушлива погода і виборча компанія напередодні утворення об’єднаної територіальної громади із центром у с. Гора. Звинуватити діючого голову в усіх бідах, казати на біле – чорне  –  це брудний, але доволі поширений у політичній боротьбі прийом. Тобто, історія не про вирішення екологічної проблеми. Влітку мене вже звинувачували у поширенні селом амброзії. Опоненти також знімали відео, на якому хизувалися пучками стебелин – мовляв, як вони ефективно борються проти неї. Тільки результат від такої боротьби – нульовий. Бо амброзія потребує комплексного вирішення, часу і ресурсів. Так само із сміттєзвалищами і їх підпалами. Зараз ведуться перемовини з власником цієї земельної ділянки, щоб вони прибрали сміття та обмежили в подальшому до неї доступ. А поки на  даній ділянці цілодобово ведеться чергування.

Хто уповноважений вивозити побутове сміття у Горі?

– Комунальне підприємство. Воно здійснює вивіз твердих побутових відходів і уклало відповідну угоду на вивіз сміття. Є всі підтверджуючі документи, тож легко переконатися, в яких обсягах та коли ми вивозимо відходи на офіційний полігон.

Яка нині ситуація з системою вивезення сміття на території села?

– У 2016 році я ініціював розроблення та впровадження програми безкоштовного вивезення твердих побутових відходів для всіх зареєстрованих у Горі жителів. Депутати цю ініціативу підтримали і для комунального підприємства було додатково придбано спецтехніку. Паралельно ми почали прибирати навколо села стихійні сміттєзвалища, які більшою мірою вдалося локалізувати. Наступним кроком стало встановлення майданчиків для сортованого сміття, куди люди за потреби можуть принести тверді побутові відходи. На сьогодні на території сільської ради вже встановлено п’ять таких майданчиків. І там ми вже пробуємо сортувати сміття.

Але ми пішли далі. Щоб люди не спалювали городину і органіку  розробили та запровадили програму щодо безкоштовного вивезення органічного сміття. Були проведені відповідні тендери, де на відкритих торгах було визначено переможця, який надавав дану послугу. Головна мета – навчити населення не спалювати, щоб люди звикли дихати чистим повітрям.

Як сільський голова і надалі робитиму все від мене можливе, щоб розвивати та поширювати культуру поводження з відходами у селі та покращувати екологічну ситуацію. Ми вже багато чого змінили на краще. І головний урок – найкраще вирішувати проблеми разом, поєднавши зусилля всіх мешканців села. Це дає нам надію, що навіть у такій складній проблемі, як екологія, ми обов’язково знайдемо рішення.

Віта ПРАВДЕНКО, «ТС»

Share Button