РІШЕННЯ НЕ ТЕХНІЧНЕ: ЧОМУ ШКОЛИ У БОРИСПІЛЬСЬКІЙ ГРОМАДІ ПЕРЕЙМЕНУЮТЬ НА ЛІЦЕЇ

За програмами 12 річної повної загальної середньої освіти вони почнуть працювати з вересня 2027 року

У Борисполі вже другий тиждень обговорюють перейменування шкіл на ліцеї. Журналіст «ТС» звернулася до начальниці управління освіти і науки Бориспільської міської ради Тетяни Павленко з єдиним запитанням: такий крок – це суто технічний момент чи все ж в освітніх закладах відбудуться зміни?

Як пояснила очільниця освіти, управління сприяло питанню перейменування шкіл на ліцеї на виконання закону України про освіту, який було прийнято 28 вересня 2017 року. Відповідно до цього – назви всіх закладів освіти повинні привести у відповідність до 28 вересня 2022 року. Варто додати, що таке перейменування стосується і закладів дошкільної та позашкільної освіти.

«Оскільки в Бюджетному Кодексі України змінено назви закладів відповідно до закону, то і фінансуватися державою, функціонувати та виконувати свої статутні завдання можуть лише початкова школа, гімназія та ліцей. А враховуючи, що всі наші заклади загальної середньої освіти мають старшу школу (10-11 класи), вони й мають перейменуватися у ліцеї. Ліцей – це заклад, який надає повну загальну середню освіту, в структурі якого також будуть початкова та базова середня школа», – наголосила посадовець.

За словами Т. Павленко, відповідно до цього закону ліцеї надаватимуть профільну середню освіти впродовж трьох років вже з 1 вересня 2027 року, тому нашій громаді, як і всій Україні, необхідно привести їх у відповідність до положення про ліцей. У першу чергу в такому закладі має бути методичне забезпечення формування освітньої роботи, кадровий потенціал (вчителі), не менше двох класів по 30 осіб у старшій школі та три напрями спеціалізації.

На сьогодні більшість міських шкіл вже відповідають критеріям для ліцею та виконують його функції. Тобто якщо у міських закладах з цим проблем не буде, то для шкіл у старостинських округах це може стати проблемою.

Тому перейменування відбудеться, але, відповідно до вимог цього закону, протягом року будуть проведені громадські обговорення стосовно того, які заклади спроможні виконувати функції ліцею, а які матимуть потребу знизити свій рівень до гімназії.

Т. Павленко також додала, що назви для перейменувань освітніх закладів були  запропоновані колективами шкіл. У закладах, яким вже присвоєно імена, наприклад, ліцей імені Володимира Мономаха чи ліцей імені Павла Чубинського, назви залишаться тими ж.

Питання про перейменування бориспільських шкіл внесено до порядку денного сесії Бориспільської міської ради, яка відбудеться 26 липня. Тож рішення за депутатами.

ЗАПРОПОНОВАНО ТАКІ НАЗВИ ДЛЯ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ:

ЗОШ № 1 ім. Юрія Головатого — Бориспільський ліцей ім. Юрія Головатого.

НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» ім. Павла Чубинського — Ліцей ім. Павла Чубинського.

ЗОШ № 3 — Бориспільський ліцей «Патріот».

НВК «Гімназія «Перспектива» ім. Володимира Мономаха — Бориспільський ліцей «Перспектива» ім. Володимира Мономаха.

НВК ім. Костянтина Могилка (ЗОШ № 5) — Бориспільський ліцей ім. Костянтина Могилка.

ЗОШ № 6 — Бориспільський ліцей «Лідер».

ЗОШ № 7 — Бориспільський ліцей «Альта».

ЗОШ № 8 — Бориспільський ліцей «Основа».

Інф. «ТС»

Share Button