Усі зусилля – на подолання вірусу

1 квітня 2020 року відбулася 72 позачергова сесія Бориспільської міської ради. Порядок денний налічував всього шість питань, однак всі вони стосувались найважливішого: щодо здійснення комплексних заходів, спрямованих на ліквідацію та запобіганню поширення на території міста Борисполя гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Перед початком засідання міський голова зробив зауваження деяким депутатам, що вони прийшли без захисної маски та закликав усіх дотримуватися безпечної відстані, передбаченої карантинними обмеженнями.

Коронавірус на Бориспільщині

Перед початком розгляду порядку денного А.Федорчук зачитав статистику розповсюдження коронавірусу на Бориспільщині.

За словами мера, на сьогодні (1 квітня – авт.) з підозрою на коронавірус зареєстровано 7 хворих по району, з них 3 випадки у селі Гнідин, 2 – у селі Щасливе та по одному в селах Ревне і Вишеньки. Варто відзначити, що всі 7 хворих поки ще не мають лабораторно підтвердженого діагнозу.

«У м. Бориспіль із 19-ти осіб з підозрою на коронавірус 12 вже пройшли лабораторне дослідження, і в шести осіб, на жаль, діагноз підтвердився. Відтак, троє осіб госпіталізовано, дев’ять  осіб знаходяться в самоізоляції», – наголосив Федорчук.

Щодо контактних осіб, то у Бориспільському районі їх 36, а по місту Борисполю – 30.

 

Звернення до Верховної Ради України: медичну реформу необхідно відтермінувати

Депутат Ілля Луців від імені всіх своїх колег-лікарів звернувся до присутніх та міського голови з ініціативою підготувати й надіслати звернення до Верховної Ради України з проханням відтермінувати на момент карантину другого етапу медичної реформи, який розпочинається 1 квітня 2020 року.

Як зауважив медик, цей етап передбачає, що лікарня має сама на себе заробляти гроші, а оскільки зараз карантин, і люди намагаються без гострої потреби до лікарні не звертатися – скоро не буде чим платити зарплати лікарям. Тому Луців ініціював звернення до ВРУ з проханням відтермінувати цю медичну реформу хоча б до 1 липня, щоб держава виділяла кошти у вигляді субвенції. Завдяки цим коштам можна було б утримати ту невелику кількість лікарів, яка є нині. Адже мало того, що немає чим платити зарплати, так ще й навантаження на лікарів подвоюється, а то й потроюється.

«З сьогоднішнього дня наша Бориспільська лікарня інтенсивного лікування має приймати екстрених хворих по швидкій з Переяслава та району. Лікарі працюватимуть з подвійним навантаженням, а що їм обіцяти стосовно зарплат – не знаю», – наголосив Луців.

 

Бориспіль не зможе розмістити всіх

Секретар міської ради Ярослав Годунок зазначив, що у разі повторення ситуації Італії зі стрімким ростом хворих на коронавірус, котрі потребуватимуть госпіталізації, Бориспіль не зможе прийняти всіх. Він запропонував звернутися до президента, Кабміну та КОДА з проханням підготувати заклад, який прийматиме хворих з Лівобережжя у разі масовості. Як варіант, Я. Годунок пропонує перепрофілювати Термінали B чи F в обласний заклад.

 

Додаткові кошти на лікарню та первинку

Депутати підтримали питання щодо передавання додаткових коштів Бориспільській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування та Бориспільському міському центру первинної медико-санітарної допомоги. Як вказувалося під час обговорення, ці кошти підуть на придбання медичних виробів та засобів для захисту лікарів.

 

Продукти харчування школи і садочки передали лікарні

У зв’язку з тим, що сьогодні школи і дитячі садочки відправлені на карантин, а у морозильних камерах багато продуктів харчування, які можуть зіпсуватися (яловичина, свинина, філе куряче, сир твердий, масло вершкове, риба), а також печиво, яблука, цибуля, капуста квашена, огірки – на загальну суму 244 тисячі 167 гривень 89 копійок. Аби ці продукти ефективно використати, було вирішено передати їх ББЛІЛ.

 

Орендарів комунального майна на період карантину звільнили від орендної плати

На розгляд сесії було внесено питання про звільнення орендарів, які були змушені зупинити свою господарську діяльність, від орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Борисполя на період дії карантину. Перелік підприємців буде наведено у додатку до рішення. Це побутові послуги, пошиття та ремонт одягу, ремонт взуття, перукарні, здійснення торгівлі непродовольчими товарами та інші – всього 142 підприємці. Щоб скористатися такою можливістю, орендар має письмово звернутися до Бориспільської міської ради стосовно звільнення його від орендної плати.

Як зауважив А. Федорчук, сьогодні є можливість звільнити цих орендарів від орендної плати, оскільки це буде мати важливе значення не лише у фінансовому плані, а й психологічно.

Віта Правденко, «ТС»

Share Button