Повернення податків, зростання пенсій та новий механізм отримання прав: що зміниться для українців у липні

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ ТА СОЦВИПЛАТИ ЗРОСТУТЬ

З 1 липня 2022 року прожитковий мінімум в Україні зросте із сьогоднішніх 2393 грн до 2508 грн. Для працездатних осіб його розмір становитиме 2600 грн, для непрацездатних – 2027 грн, для дітей до 6 років – 2201 грн, для дітей від 6 до 18 років – 2744 грн.

Разом із прожитковим мінімумом зростуть і різні соціальні виплати.

З 1 липня аліменти на дитину до 6 років становитимуть щонайменше 1100,50 грн, на дітей 6 – 18 років – 1372 грн. Також зросте допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батькові) у разі смерті одного з батьків.

Мінімальний розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами  становитиме 650 грн.

Максимальний розмір допомоги з безробіття, який не може перевищувати чотириразового розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, буде обмежено у сумі 10400 грн. Водночас українці, які понад 30 днів перебувають за кордоном, виплати з безробіття не отримуватимуть.

ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ПЕНСІЇ

З 1 липня мінімальна пенсія в Україні збільшиться відповідно до прожиткового мінімуму для непрацездатних, – з 1934 грн до 2027 грн, тобто на 93 грн.

При цьому максимальна пенсія, яка обмежена десятьма мінімальними, зросте на 930 грн – з 19340 до 20270 грн.

Також українцям підвищать надбавку за понаднормативний стаж. За кожен наступний рік стажу (для жінок – понад 30 років та для чоловіків – понад 35 років) доплачуватимуть 20,27 грн (зараз – 19,34 грн).

ПОДАТКИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ

21 червня ВР ухвалила законопроєкт № 7418, який передбачає відновлення оподаткування, яке було скасовано Законом № 2142. Усі податки в Україні поновляться вже з 1 липня 2022 року.

У пояснювальній записці до документа перелічується кілька категорій:

для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, у середньому щомісячні втрати доходів бюджету становили близько 3 млрд грн ПДВ та ввізного мита);

для підприємств, які не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, у середньому щомісячні втрати доходів бюджету становили близько 0,5 млрд грн ввізного мита);

для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (внаслідок звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 13 млрд грн; було ввезено понад 119 тисяч автомобілів, нерідко випадки ввезення автомобілів преміум-класу).

Останній пункт призвів до того, що останніми днями червня на кордонах з європейськими країнами утворилися кілометрові черги з автомобілів, які ввозили на пільгове розмитнення.

Запрацює реєстр руйнувань

У середині липня запрацює реєстр руйнувань, через який фізособи зможуть подавати заяви про пошкоджене під час війни майно. За словами міністра інфраструктури Анатолія Комирного, якого цитують ЗМІ, реєстр дасть змогу нашим громадянам відстоювати свої права у міжнародних судових інстанціях.

НОВІ ПРАВИЛА ОТРИМАННЯ ПРАВ ВОДІЯ

З 24 липня в Україні зміниться механізм підготовки та перепідготовки водіїв.

Тепер для отримання прав водія буде необхідно:

пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати свідоцтво, яке діє один рік (без складання внутрішнього іспиту);

скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі пройти практичне навчання;

вибрати автошколу для практичної підготовки та пройти там навчання;

скласти внутрішній практичний іспит та отримати свідоцтво в автошколі, що діє два роки;

скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС та отримати посвідчення водія.

ШТРАФИ ЗА КУРІННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СИГАРЕТ

У липні набирають чинності норми, які містяться у законі «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

З 11 липня буде заборонено використовувати електронні пристрої для куріння у громадських місцях – зокрема, у кафе, барах, ресторанах, літніх майданчиках, таксі, вокзалах, аеропортах, зупинках громадського транспорту, ліфтах, підземних переходах, місцях загального користування житлових будинків, дитячих майданчиках.

За порушення правил продажу та куріння у громадських місцях запроваджено чималі штрафи:

За продаж IQOS/glo та електронних сигарет неповнолітнім – 1020 грн штрафу, за повторне порушення – 10200 грн.

За куріння електронних сигарет, IQOS/glo, кальянів у громадських місцях (окрім кафе, барів, ресторанів) – 1000 грн, за повторне порушення – 10000 грн.

За куріння у кафе, барах, ресторанах (для власників закладів) – 3000 грн, за повторне порушення – 15 000 грн.

СЕЗОН ВІДПУСТОК СТАРТУВАВ, АЛЕ…

Традиційно липень завжди був «гарячим» місяцем відпусток, проте війна, яка вкрала у нас весну, тепер краде ще й літо. Як показало опитування, проведене кадровим порталом grc.ua, цього літа у більшості українців відпусток не буде: планують відпустку лише 11% опитаних. Із них лише 1% мають намір виїхати на відпочинок за кордон. Найбільш популярні напрями не змінилися – це Туреччина та Єгипет. Щоправда, вилітати доведеться з інших країн Європи.

Більшість тих, хто планує цього літа відпочинок, надає перевагу внутрішньому туризму. Про бажання поїхати в гори в Україні розповіли 3% опитаних, 6% просто хочуть поїхати в інший регіон країни.

Водночас майже половина українців (47%) вважають, що під час війни відпочинок та радості взагалі недоречні. А кожен четвертий зазначив, що втратив роботу через війну, тож ні можливості, ні бажання відпочивати немає.

УКРАЇНА ЗАПРОВАДЖУЄ ВІЗОВИЙ РЕЖИМ ДЛЯ РОСІЯН

З 1 липня Україна запроваджує візовий режим для громадян Росії «у рамках протидії безпрецедентним загрозам національній безпеці». Раніше росіянам для поїздки до нашої країни та перебування в ній протягом 90 днів віза була не потрібна.

 

Share Button